DEM parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan konuştu!

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan ırkçılık konusunda konuştu. İşte detaylar

DEM parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan konuştu!

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı açıklamada, küresel düzeyde yükselen ırkçı ve milliyetçi bir dalganın halkları tehdit ettiğini vurguladı. Bakırhan, bu dalganın Orta Doğu ve Türkiye'yi uçuruma sürüklediğini ifade etti. Bu tehlikeli akıma destek verenlerin ülkeye düşmanlık tohumları ektiklerini belirtti.

"Gökyüzü nasıl hepimizin ise yeryüzü de bütün insanlığındır" diyen Bakırhan, bu birlik ve eşitlik anlayışının önemine vurgu yaptı. Irkçılık ve milliyetçiliğin, milyonlarca insanı yerinden ettiğini ve onları mülteci konumuna düşürdüğünü dile getirdi. Bu durumun, dünya genelinde büyük bir savaşın etkilerini doğurduğunu belirtti.

 Başak Demirtaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adaylığına ilişkin bir soruya, "Aday başvurularımız her yerde devam ediyor. Birkaç gün sonra MYK toplantımız var, orada bunları değerlendireceğiz" yanıtını verdi. Partisinin adaylık sürecinin devam ettiğini ve konunun yakında Merkez Yürütme Kurulu toplantısında ele alınacağını belirtti.

DEM parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan konuştu!