Elon Musk, X'te başlıkları tekrar gösterecek

Elon Musk açıkladı. X başlıkları geri gelecek! İşte detaylar

Elon Musk, X'te başlıkları tekrar gösterecek

 

Elon Musk, X'in eski adıyla Twitter geçtiğimiz ay başlıkları kaldırmasının ardından, platformdaki URL'li önizleme kartlarında başlıkları tekrar göstermeye başlayacağını duyurdu. Değişiklik, kullanıcıların makale başlıklarını görmeden önce makaleyi açmak zorunda kalmamalarını sağlayacak.

Ekim ayında X, platformdaki makalelerin başlıklarını kaldırarak kullanıcıları başlığı görmek için makaleyi açmaya zorluyordu. Elon Musk, gelecekteki bir sürümde X'in başlığı görüntünün üstüne yerleştireceğini ve kullanıcıların başlığı platformda okumasına olanak tanıyacağını belirtti. Değişiklik, kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve clickbait sorununu azaltmak amacıyla yapılmaktadır. Önceden sadece haber görselinin bulunduğu kart ve kısa açıklama, kullanıcıların tam olarak ne hakkında olduğunu anlamalarını zorlaştırıyordu.

Elon Musk, henüz bu değişikliğin ne zaman gerçekleşeceği veya ilgili kartın nasıl görüneceği hakkında bir örnek paylaşmadı.  X, Musk'ın liderliğindeki şirketin sürekli olarak değişim ve iyileştirmelerle ilerlediği bir platform haline gelmiştir.

 

Elon Musk, X'te başlıkları tekrar gösterecek