Erzincan'da Cumhur ittifakı!

Erzincan'da 2024 yerel seçimlerinde, AK Parti ve MHP ortak adayla yarışacak, mevcut Belediye Başkanı Bekir Aksun'un öne çıkması bekleniyor.

Erzincan'da Cumhur ittifakı!

Erzincan'da 2024 Mart ayındaki yerel seçimler öncesinde Cumhur İttifakı'nın stratejisi şekillenmeye başladı. Bu çerçevede AK Parti ve MHP, bazı illerde ortak adaylarla, bazı illerde kendi adaylarıyla seçimlere katılma kararı aldı. Erzincan, bu ittifak stratejisinin bir parçası olarak belirlenen iller arasında yer alıyor. AK Parti, Erzincan'da kendi adayını çıkarmayarak MHP'nin adayını destekleme kararı almış durumda. Bu politika doğrultusunda, Erzincan'da mevcut Belediye Başkanı Bekir Aksun'un, AK Parti ve MHP'nin ortak adayı olarak seçimlere katılması bekleniyor.

Aynı zamanda MHP'nin de AK Parti'nin adayını destekleyeceği diğer iller şu şekilde sıralandı: Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çanakkale, Çorum, Edirne, Giresun, Hakkari, Iğdır, Kırşehir, Muş, Rize, Siirt, Sinop, Şırnak, Tunceli, Yalova ve Zonguldak. Öte yandan, AK Parti'nin MHP'nin adayını destekleyeceği diğer iller ise Erzincan'ın yanı sıra Bartın, Kars, Kırklareli ve Osmaniye olarak belirlendi. Her iki parti, 22 ilde ise kendi adaylarıyla seçime katılma kararı aldı. Gelişmeler ışığında, Erzincan'da Cumhur İttifakı'nın ortak adayı olarak Bekir Aksun'un seçimlere katılması, bölgedeki politik dinamikleri etkileyebilir ve yerel yönetimde bir işbirliği örneği sergileyebilir.

Erzincan'da Cumhur ittifakı!