Erzurum'da okullar tatil oldu!

Yoğun kar yağışı nedeniyle Erzurum'da okullar 3 gün tatil edildi.

Erzurum'da okullar tatil oldu!

Erzurum'da beyaz örtüsüyle kaplanan Palandöken, Yakutiye, ve Aziziye ilçelerinde kar yağışının etkisiyle birlikte bugün eğitim ara verildi. Erzurum Valiliği, bölgedeki yoğun kar yağışı sebebiyle ilk ve ortaokullar ile özel eğitim kurumlarında bugün ders olmayacağını duyurdu.

Şiddetli kar yağışının yanı sıra yaşanan tipi, dün akşam saatlerinde etkili olan yağmur ve fırtınanın ardından ortaya çıktı. Binaların çatıları uçarken, birkaç ağaç da devrildi. Fırtına ve yağmurun ardından sabah saatlerinde tipiye dönen kar yağışı, kentte ulaşımı olumsuz etkiledi. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, devrilen ağaçları kaldırmak ve yolları temizlemek için çalışmalarını sürdürdü. Tipi nedeniyle zorlu hava koşullarında işe gitmek zorunda kalanlar ve okula gitmek isteyen öğrenciler de güçlük yaşadı.

Erzurum Valiliği, vatandaşları kar yağışına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri ise yoğun kar yağışına bağlı olarak meydana gelen maddi hasarlı trafik kazalarına müdahale etmek ve yolları tuzlamak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kentteki öğrencilere ise beklenen kötü hava koşulları nedeniyle bugün okula gitmemeleri tavsiye edildi.

Erzurum'da okullar tatil oldu!
İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

    Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

    Tekrar deneyiniz.