Françoise Bettencourt Meyers rekor kırdı!

Loréal varisi Françoise Bettencourt Meyers, 100 milyar dolarlık servetiyle tarihi bir başarıya imza attı.

Françoise Bettencourt Meyers rekor kırdı!

Loréal'ın varisi Françoise Bettencourt Meyers, kozmetik devinin hisselerinin rekor seviyeye ulaşmasıyla tarihte 100 milyar dolar servete ulaşan ilk kadın olarak kayıtlara geçti. 70 yaşındaki Bettencourt Meyers, Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre 2023 yılında net servetini 28.6 milyar dolar artırarak dünyanın en zengin 12. kişisi oldu.

Fransız güzellik şirketi L'Oréal, büyükbabası tarafından kurulmuş ve 2023'te son yılların en iyi borsa performansını sergilemiştir. L'Oréal hisseleri Paris Borsası'nda rekor seviyeye yükselirken, bu yıl  %33.9 değer kazanarak şirketin piyasa değeri 267 milyar doları aştı. Pandemi döneminde düşen satışların toparlanması, şirketin hisselerinin yüksek performans göstermesine katkı sağlamıştır. Bettencourt Meyers, L'Oréal'in yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır ve ailesiyle birlikte şirkette %35 paya sahiptir.

Meyers, 2017'de annesi Liliane Bettencourt'un ölümünden sonra L'Oréal'in en büyük hissedarı olmuştur. Liliane Bettencourt'un demans hastalığı nedeniyle, Françoise Bettencourt Meyers ile arasındaki ilişki bir dönem mahkemeye taşınmıştır. Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre, 29 Aralık itibarıyla dünyanın en zengin 20 kişisi arasında Françoise Bettencourt Meyers 100 milyar dolarlık servetiyle 12. sırada yer almaktadır.  Başarı, kadınların iş dünyasındaki güçlenen rolünü vurgulamakta ve L'Oréal'ın başarısını global ölçekte yansıtmaktadır.

Françoise Bettencourt Meyers rekor kırdı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?