Gebze'deki rehinelerin yakınları fabrika çevresinde bekliyor

Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki Procter & Gamble firmasına ait fabrikada rehin alınan işçilerin yakınları bekleyişini sürdürüyor.

Gebze'deki rehinelerin yakınları fabrika çevresinde bekliyor

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bulunan ve Procter & Gamble firmasına ait olan bir fabrikada rehin alınan 7 işçinin yakınlarının endişeli bekleyişi devam ediyor. 

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren P&G fabrikasında bugün saat 14.30 sıralarında başlayan ve rehine krizi sürerken, rehinelerin yakınları fabrika çevresinde bekliyor. Rehine yakınları zaman zaman sosyal medya hesabından paylaşımlar yaparken, içeriden gelecek iyi haberi bekliyor. 

İşçileri rehin alan şüphelinin yaklaşık 4 saat önce yaptığı paylaşımlarda "Bu saatten sonra sevdiklerimin yapacağı tek şey, benim için Filistin'e dua etmek gibi dua etmektir" ve "Kimsenin söylediğinin umurumda olmadığının farkındasındır umarım. İster deli, ister terörist, isterse hain olsun o kapının açılacağına inanmışım ben" ifadelerini kullandı. Şüpheli İbrahim Y.'nin ayrıca fabrika duvarına da "Kapılar açılacak Gazze için ya musalla ya ölüm" yazdığı görüldü.

Gebze'deki rehinelerin yakınları fabrika çevresinde bekliyor