Geline valizle altın takıldı

Şanlıurfa'da gerçekleşen düğünde geline valizle altın takıldı.

Geline valizle altın takıldı

Şanlıurfa'da, İzol Aşireti'nden iş insanı Mehmet Urmak'ın oğlu Erhan Urmak ile Özdiker ailesinden iş insanı Celal Özdiker’in kızı Burcu Özdiker'in düğünü unutulmaz anlara sahne oldu. Kentteki bir düğün salonunda gerçekleşen bu muazzam düğün, bölgedeki aşiret reisleri ve yüzlerce davetlinin katılımıyla gerçekleşti. Nikah töreninde sahne alan şarkıcı Ceylan ve yöresel sanatçılar, geceye renk kattı. Düğünde, dans eden çift ve halay çeken davetlilerin üzerine serpilen dolarlar adeta bir yağmur gibi yağarken, orkestranın görevlendirdiği kişiler bu paraları toplamak için seferber oldu.

Gecenin en dikkat çeken anlarından biri, gelinin takılara olan ilgisi ve bu takıların gelinle birlikte korumalar eşliğinde salona getirilmesiydi. Bir valiz dolusu altın takı, içinde 8 kilogram ağırlığında bilezik, taç, kemer, gerdanlık ve kolye gibi mücevherleri barındırarak gelinin önüne konuldu. Altınların ağırlığı nedeniyle adeta yerinde duramayan gelinin yakınları yardımcı olurken, altın takmayan davetliler ise isimlerini yazdıkları zarflarla birlikte salondaki sandığa para koyarak çifti mutlu etmeye çalıştı.

Gece boyunca devam eden düğünde, davetlilerin sandığa koyduğu paraların toplamıyla çifte yaklaşık 6 milyon TL'nin üzerinde bir miktar hediye edildiği belirlendi. Geceye gölge düşüren anlardan biri, yaşlı bir davetlinin fenalaşması nedeniyle şarkıcı Ceylan'ın programını yarıda kesmesiydi. Sağlık ekiplerinin müdahalesiyle salon dışına çıkarılan kişinin daha sonra kendine geldiği öğrenildi.

Geline valizle altın takıldı