Hafize Gaye Erkan'a Ali Babacan’dan "Açıklama yap" çağrısı

Hafize Gaye Erkan'a çağrıda bulunan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, iddialara cevap verilmesi gerektiğini söyledi.

Hafize Gaye Erkan'a Ali Babacan’dan "Açıklama yap" çağrısı

Hafize Gaye Erkan ile ilgili gündeme gelen iddialara ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Konya ziyaretinde gazetecilerin sorularını cevapladı. 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan hakkında konuşan Ali Babacan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası gibi bir kurumun devlet ciddiyetine ve saygınlığına yakışır bir yaklaşımla yönetilmesi gerektiğini vurguladı. 

Hafize Gaye Erkan'ın son dönemde magazin haberleri ile anıldığını hatırlatan Ali Babacan, bunların kurum için iyi şeyler olmadığını söyledi. Son günlerdeki dedikodular çerçevesinde yalan yanlış veya doğru haberler karşısında bunların yetkili bir ağızdan bir an evvel açıklığa kavuşturulması gerektiğini belirten Ali Babacan, bu söylentilerin bir şekilde sona ermesi gerektiğini ifade etti. 

Ali Babacan son olarak, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'a çağrıda bulunarak, bir an önce basının karşısına çıkıp canlı olarak tüm bu iddialara yanıt vermesini ve dedikoduları sona erdirmesini istedi.

Hafize Gaye Erkan'a Ali Babacan’dan "Açıklama yap" çağrısı