İbrahim Özkan'ın yeniden seçilmesini onaylayan 7 isim disipline gitti!

İYİ Parti, İstanbul Büyükşehir Belediye Grup Başkanvekili İbrahim Özkan'ın istifasının ardından tekrar seçilen 7 meclis üyesini ihraç talebiyle disipline sevk etti. Meral Akşener istedi!

İbrahim Özkan'ın yeniden seçilmesini onaylayan 7 isim disipline gitti!

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in isteği üzerine İBB Grup Başkanvekilliğinden istifa eden İbrahim Özkan, bugün aynı göreve tekrar seçildi. Seçim sonrasında İYİ Parti, İbrahim Özkan'ı destekleyen 7 İBB meclis üyesini "kesin ihraç" talebiyle disipline sevk etti. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Yücel Coşkun, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İbrahim Özkan'ın istifasının, bir toplantının ardından talep edildiğini ve bu doğrultuda istifa ettiğini belirtti.

Bazı İYİ Parti İBB Meclis Üyelerinin, bilgisi dışında ve teamüllere aykırı bir şekilde Özkan'ı tekrar Grup Başkanvekili olarak seçmelerini "kabul edilemez" olarak değerlendirdi. Böylece, İBB Meclis Üyelerinin altında imzası bulunan herkesin kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini ifade etti.

İbrahim Özkan'ın istifasının ardında, Genel Başkan Meral Akşener'in talebinin olduğu belirtilmişti. Özkan, bu talep doğrultusunda görevinden ayrıldığını sosyal medya üzerinden duyurmuştu. Özkan'ın 2024 yerel seçimlerinde CHP ile İYİ Parti arasında iş birliği yapılması gerektiğini savunduğu ve İYİ Parti'nin ittifaksız bir şekilde yerel seçimlere gireceğini açıkladığı biliniyor.

İbrahim Özkan'ın yeniden seçilmesini onaylayan 7 isim disipline gitti!