Kılıçdaroğlu Afişlerinin Sorumlusu Bulundu!

Yaklaşan yerel seçimlere sayılı günler kala, İstanbul'da bazı noktalara asılan Kemal Kılıçdaroğlu afişleri dikkat çekti. Afişlerde, Kılıçdaroğlu'na destek veren bir grup tarafından asıldığı iddia edilen 'Seni sırtından bıçaklayanlara oy yok' mesajı yer aldı. Afişlerin kim tarafından ve ne amaçla asıldığı ise belirsizliğini koruyor.

Kılıçdaroğlu Afişlerinin Sorumlusu Bulundu!

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu afişlerle yeniden gündeme geldi. İstanbul’un bazı semtlerine asılan afişlerde ‘Seni sırtından hançerleyenlere oy yok’ yazısı dikkat çekti. Kimin astığı belli olmayan ve üzerinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun resmi olan afişler birçok tartışmayı beraberinde getirdi.

Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı. Tüm CHP'li adayları desteklediğini belirtti.

Çağdaş Halk Derneği Genel Başkan Yardımcısı Tolgahan Erdoğan, “Son kurultayın tamamen siyasi değil, maddi bir kurultay olduğunu gördük. Bu nedenle Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylemleri vardı ama kendisine yapılan haksızlıklar neticesinde tabi kendisine gönül verenlerden bir kırgınlık söz konusu ve bunun sandığa yansıyacağını düşünüyorum. Ben açıkça şunu düşünüyorum; bunu yapanlarında Kemal Kılıçdaroğlu’na özellikle destek açıklaması yaptırmak için malum yerler tarafından özellikle astırıldığını düşünüyorum. Her ne kadar Kemal Bey son minvalde ‘CHP’nin bütün adaylarını destekliyorum’ dese de, şu an görüyoruz ki Kemal Kılıçdaroğlu’na gönül verenler de halen bir kırgınlık söz konusu. Tabi bu sadece İstanbul düzeyinde ve Ekrem İmamoğlu özelinde” konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı.

Kılıçdaroğlu Afişlerinin Sorumlusu Bulundu!