Kilise saldırısındaki 34 şüpheli hakkında tutuklama talebi

İstanbul'un Sarıyer ilçesindeki Santa Maria Kilisesi'ndeki saldırı soruşturması kapsamında 34 şüpheli tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Kilise saldırısındaki 34 şüpheli hakkında tutuklama talebi

İstanbul'un ilçelerinden Sarıyer'de bulunan Santa Maria Kilisesi'ne düzenlenen silahlı saldırı soruşturması kapsamında gözaltına alınan 34 şüpheli hakkında tutuklama talep edildi. 

Geçtiğimiz Pazar günü Santa Maria Kilisesi'nde yaşanan silahlı saldırı sonucu Tuncer Murat Cihan (52) hayatını kaybetmişti. Saldırı sonrasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün başlattığı çalışma kapsamında 60 kişi gözaltına alınmış ve şüphelilerden 26'sı sınır dışı edilmişti. 

Saldırı olayı ile ilgili olarak gözaltında bulunan 34 şüpheli şahıs hakkında ise tutuklama talep edildi. Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen 34 şüpheli, işlemlerin tamamlanmasının ardından ifadelerinin alınması için savcılığa sevk edildi. Saat 11.00-20.00 saatleri arasında devam eden ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından 34 şüpheliden 13'ü hakkında "örgüt üyeliği" suçlaması, diğer 21 şüpheli hakkında ise "örgüt üyeliği" ve "adam öldürmek" suçlaması ile tutuklama talep edildi.

Kilise saldırısındaki 34 şüpheli hakkında tutuklama talebi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?