Konya'da MİT yalanıyla kandırılan lise öğrencisi

Konya'da MİT yalanıyla kandırılan lise öğrencisi G.A. büyük bir trajedi yaşadı. İşte detaylar..

Konya'da MİT yalanıyla kandırılan lise öğrencisi

Konya'da MİT yalanıyla kandırılarak cinsel istismara uğrayan lise öğrencisi G.A.'nın okulu bıraktığı belirtildi. G.A.'nın avukatı Mehmet Onur Güleç, müvekkilinin olayın ardından eğitim ve sosyal hayatında ciddi sıkıntılar yaşadığını ifade ederek, "Başarılı bir öğrenciydi ve okulda birinciliği vardı. Bu olayın etkisiyle örgün eğitime ara verdi ve ailesiyle şehir değiştirmek zorunda kaldı" dedi.

Konya'da bir lise öğrencisi, 'Seni Milli İstihbarat Teşkilatı'na memur olarak alacaklarını söyleyerek kandırılmış ve cinsel istismara uğramıştı. Ahmet Mandal adlı şahıs için 22 yıl hapis cezası ve ona yardım eden 2 okul müdürü için 8 yıl 4'er ay hapis cezası verilmişti. G.A.'nın ailesi, verilen cezaları az buldukları gerekçesiyle üst mahkemeye başvuruda bulunacak. Avukat Güleç, G.A.'nın yaşadıklarının etkisiyle eğitim hayatını noktaladığını ve ailesiyle şehir değiştirmek zorunda kaldığını belirtti. Başarılı bir öğrenci olan G.A.'nın hem eğitim hem de sosyal hayatının ciddi şekilde etkilendiğini söyleyen avukat, müvekkilinin hala uzman desteği aldığını ifade etti.

Olayın ardından tutuklanan Ahmet Mandal, cinsel istismar suçundan 20 yıl, diğer suçlarından dolayı toplamda 22 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Okul müdürleri Harun Avcu ve Asuman Sahar Koleri ile Ahmet Mandal'ın iş ortağı Ali Akkaş, G.A.'ya yardım etmek suçundan 8 yıl 4'er ay hapis cezası aldı. Mahkeme, diğer öğrenci K.K. yönünden de suçlu bulduğu okul müdürleri hakkında 10'ar ay hapis cezası verip, hükmün açıklanmasını geri bıraktı. Diğer sanıklardan Asuman Sahar Koleri'nin eşi M.K., B.K. ve H.K. ise beraat etti.

G.A.'nın ailesi, verilen cezalara itiraz ederek üst mahkemenin daha adil bir karar vereceğine inandıklarını ifade etti. Avukat Güleç, "Verilen karara itirazımızı yapacağız. Kamuoyu, bu cezaların infazını görmek ister. En hakkaniyetli kararın ortaya çıkması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Konya'da MİT yalanıyla kandırılan lise öğrencisi