Kuzey Marmara Otoyolu'nda facia! 10 ölü, 59 yaralı!

Kuzey Marmara Otoyolu'nda meydana gelen korkunç zincirleme trafik kazasında 10 kişi hayatını kaybederken, 59 kişi yaralandı, facianın sebepleri araştırılıyor

Kuzey Marmara Otoyolu'nda facia! 10 ölü, 59 yaralı!

Kuzey Marmara Otoyolu'nun Sakarya kesiminde bu sabah meydana gelen korkunç kazada, 7 aracın karıştığı zincirleme trafik kazası faciaya dönüştü. Saat 04.36'da meydana gelen kazada, 10 kişi hayatını kaybederken, 59 kişi de yaralandı. İstanbul istikametindeki ulaşım, kaza nedeniyle bir süre durdu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kazayla ilgili yaptığı açıklamada, 10 kişinin olay yerinde hayatını kaybettiğini, 8'i ağır 59 kişinin yaralandığını belirtti.

Kaza sonrasında Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, 57 yaralıdan 7'sinin durumunun ağır olduğunu ifade etti. Vali Karadeniz, "İlk tespitlere göre hayatını kaybedenlerin önemli bir kısmı, araçtan inen yolculara 3. otobüsün çarpması şeklinde olmuş. Olay yeri inceleme ekipleri alanda çalışmalarını sürdürüyor" dedi. Adalet Bakanı Tunç ise kazayla ilgili olarak başlatılan soruşturmayı duyurdu ve 3 Cumhuriyet savcısının görevlendirildiğini açıkladı.

Kaza sonucunda 6 aracın sürücüsü gözaltına alınırken, kaza nedeniyle kapanan İstanbul istikameti 6 saat sonra araçların kaldırılmasıyla tekrar trafiğe açıldı. Kazadan sağ kurtulan şahitler, olayın dehşetini anlatarak, yoğun sisin etkisi altında gerçekleşen kazada araçların birbirine girdiğini ve olay yerinin savaş alanını andırdığını belirttiler.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel, kazada hayatını kaybedenler için başsağlığı mesajları yayımlayarak acı olaya duydukları üzüntüyü dile getirdiler. Kazadan hafif yaralı olarak kurtulan bazı yolcular ise yaşadıkları dehşeti anlatarak, sisin etkisi altında bir anda kaza olduğunu ve araçların birbirine çarptığını ifade ettiler. Olay yerindeki çalışmalar devam ederken, kaza sonrasında yola saçılan araç parçaları ve enkazın temizlenmesi için ekipler yoğun çaba harcıyor. Kazanın detaylı nedeni henüz belirlenmemiş olup soruşturma sürdürülmektedir.

Kuzey Marmara Otoyolu'nda facia! 10 ölü, 59 yaralı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?