Otobüste kap krizi geçiren yolcuyu, şoför kurtardı

Adana'da otobüs şoförü, kalp krizi geçiren yolcuyu hızla hastaneye taşıyarak olaya anında müdahale etti.

Otobüste kap krizi geçiren yolcuyu, şoför kurtardı

Adana'da bir belediye otobüsü şoförü, dün akşam yaşanan olayda aracında kalp krizi geçiren bir yolcuyu hemen hastaneye yetiştirmek için olağanüstü bir çaba sarf etti. Merkez Çukurova ilçesine bağlı Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde meydana gelen olayda, erkek bir yolcu fenalaşınca diğer yolcular durumu 43 yaşındaki şoför Veli Demirhan'a bildirdi. Demirhan, otobüsü hemen durdurdu ve yolcunun kalp krizi geçirdiğini fark etti.

Veli Demirhan, hastanın durumunun acil olduğunu anlayarak otobüs güzergahını değiştirip Çukurova Devlet Hastanesi'nin acil servisine yönlendirdi. Yolcu hastaneye yetiştirildi ve tedavi altına alındı. Şoför Demirhan, ardından otobüsüne binerek rutin seferine devam etti. Araç kamerasına yansıyan görüntülerde, otobüs şoförü ve diğer yolcuların hızlı müdahalesi görülüyor.

Olayı anlatan Veli Demirhan, "Akşam seferinde bir uyarı aldım ve yolcunun fenalaştığını söylediler. Otobüsü hemen sağa çekip baktım ve yolcunun kalp krizi geçirdiğini fark ettim. Kapıları kapatarak en yakın hastaneye gittim. Telaşlanmadım, bizim telaşlanma gibi bir lüksümüz yok. Daha önce de böyle durumlarla karşılaşmıştım" dedi.

Demirhan, kendi babasının da kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdiğini belirterek, "Ben babamı kalp krizinden kaybettim. O durumu bildiğim için aklıma direkt hastaneye götürmek geldi ve ben de öyle yaptım. Hastayı hastaneye bıraktım ve yanında bir yakını vardı, ona teslim ettim. Yolcuda 'Benden bir isteğin var mı?' diye sorunca ‘Allah razı olsun’ dedi. Diğer yolcular da işlerini güçlerini bıraktı. Herkesin başına gelebilir böyle olaylar" şeklinde konuştu. Yolcunun durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Otobüste kap krizi geçiren yolcuyu, şoför kurtardı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?