Perşembe ilçesinde düzenlenen 4. Hamsi Festivali gerçekleşti

Perşembe'de düzenlenen 4. Hamsi Festivali'nde 7 ton hamsi, 10 bin kişiye ikram edildi. Çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Perşembe ilçesinde düzenlenen 4. Hamsi Festivali gerçekleşti

Ordu'nun Perşembe ilçesinde düzenlenen 4. Hamsi Festivali büyük ilgi gördü. Bu yıl gerçekleştirilen festivalde, 7 ton hamsi özel ızgaralarda pişirilerek, yaklaşık 10 bin kişiye sunuldu. Festival, sakin şehir unvanlı Perşembe ilçesinin iskelesinde düzenlendi ve bölge halkının yoğun katılımıyla renklendi.

Hamsi festivalinde yan yana dizilen ızgaralarda pişirilen 7 ton hamsi, katılımcılara nefis bir sofra sunarken, bu lezzet şölenine karalahana çorbası, mısır ekmeği ve coğrafi işaretli cevizli helva da eşlik etti. Festivalde, yerel sanatçılar sahne alarak konser verirken, bazı vatandaşlar da yöresel oyunlarını sergileyerek eğlenceli anlar yaşattı.

Ordu'nun geleneksel Hamsi Festivali, hem yerel lezzetleri tanıtmak hem de sosyal etkileşimi artırmak adına önemli bir platform sağladı. Festivalin bu yılki başarısı, bölge halkının bir araya gelerek kültürlerini ve geleneklerini paylaşma isteğini yansıttı.

Perşembe ilçesinde düzenlenen 4. Hamsi Festivali gerçekleşti
İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

    Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

    Tekrar deneyiniz.