Sağlık Bakanlığı'nın personel alımı başvurusu ne zaman?

Sağlık Bakanlığı'na 2024 yılı içerisinde 35 bin personel alımı yapılacağının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulmasının ardından başvuru süreci merak edilmeye başlandı.

Sağlık Bakanlığı'nın personel alımı başvurusu ne zaman?

Sağlık Bakanlığı'nda istihdam edilmesi için 35.000 personel alımının 2024 yılında yapılacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Bu açıklama üzerine Sağlık Bakanlığı'nın yapacağı duyuru bekleniyor. 

Konuya ilişkin olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da bir açıklama yaptı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada Şubat ayına dikkat çekerken, personel alımı için kadro dağılımı hakkında bilgiler verdi. Fahrettin Koca açıklamasında, Sağlık Bakanlığı'nın personel ihtiyacının karşılanması amacıyla bu hafta hazırlanan başvuru kılavuzunu ÖSYM'ye göndermek istediklerini belirterek, nihai takvimin ilan edileceğini ifade etti. 

Buna göre, Sağlık Bakanlığı'na 15.000 hemşire ve 8.000 sürekli işçi ağırlıklı olmak üzere çeşitli branşlarda toplam 35 bin personel alımı yapılacağı kaydedildi. Ancak branş dağılımı konusunda ayrıntılı bilgi verilmedi. Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu henüz başlamamakla birlikte, açıklamalara göre Şubat ayı içerisinde duyuru yapılması bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı'nın personel alımı başvurusu ne zaman?