Sarallar suç örgütü firari yöneticisi Almanya'da yakalandı

Sarallar suç örgütüne yönelik devam eden soruşturma ve dava kapsamında hakkında arama kararı çıkartılan firari yönetici Almanya'da yakalandı.

Sarallar suç örgütü firari yöneticisi Almanya'da yakalandı

Sarallar olarak kamuoyunda tanınan suç örgütüne yönelik olarak İstanbul'da başlatılan soruşturmanın ardından açılan dava kapsamında hakkında arama kararı çıkartılan örgüt yöneticisi Cem Esmer Almanya'da yakalandı. 

İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden davanın son duruşmasında 5 tutuksuz sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşma sonunda mahkeme tarafından açıklanan ara karara göre sanık İlyas Saral'ın bir sonraki duruşmaya katılması ve katılmadığı takdirde hakkında yakalama kararı çıkartılmasının düşünüleceği açıklandı. Son duruşmada ayrıca, sanıklardan Ozan Murat Yılmaz için kırmızı bülten çıkarılmasına karar verildi. 

Mahkeme heyeti son olarak, adli kontrol şartı bulunan sanıkların sözlü savunmalarının alınması dolayısıyla bu tedbirin kaldırılması ve dosyadaki eksikliklerin giderilerek mütalaa hazırlanması için Cumhuriyet Savcılığı'na gönderilmesi karar verdi.

Sarallar suç örgütü firari yöneticisi Almanya'da yakalandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?