Şehirler arası otobüsler anlık takiple güvende olacak!

Şehirler arası otobüsler, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından devreye alınan anlık takip sistemi ile güvenliği bir adım öteye taşıyor.

Şehirler arası otobüsler anlık takiple güvende olacak!

Şehirler arası otobüslerde anlık takip sistemine geçilmesi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından başlatılan bir uygulama kapsamında hayata geçirildi. Karayolu Taşıma Yönetmeliği çerçevesinde faaliyete geçen bu sistem, otobüslerin anlık konumlarını Bakanlık tarafından takip etme imkanı sunuyor.

Otobüs şoförü Erhan Elibol, takip sisteminin araçlarına yaklaşık 4 gün önce montajlandığını belirtti. Uygulamayı oldukça yerinde bulan Elibol, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının tüm araçların hareketlerini anlık olarak kontrol edebileceğini ifade etti. Bu sistem sayesinde aracın hız sınırı, şoförün çalışma süresi, dinlenme saatleri ve yolcu alışverişi gibi detayların da denetlenebileceğine dikkat çekti. Erhan Elibol, özellikle yolcuların güvenliği açısından bu sistemin büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı.

Şoförlerden Emin Ona da Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının bu adımının önemine değindi. Araçların anlık konumunun ve hızının kontrol edilebilmesinin, hem şoförlerin hem de yolcuların memnuniyetini artıracağını söyledi. Ona, bu uygulamanın güvenlik açısından büyük bir adım olduğunu belirtti.

Şehirler arası otobüsler anlık takiple güvende olacak!