Sis nedeniyle kentlerde ulaşım sıkıntısı yaşanıyor!

Yoğun sis, Düzce, Gölyaka, Gümüşova ve Karabük'te görüş mesafesini düşürerek ulaşımı olumsuz etkiledi.

Sis nedeniyle kentlerde ulaşım sıkıntısı yaşanıyor!

Çeşitli şehirleri etkisi altına alan yoğun sis, ulaşımı olumsuz yönde etkiledi. Özellikle Düzce ve Gölyaka gişeleri ile Gümüşova rampaları, Küçük Melen ve Yeşilyayla mevkisinde yoğun sis nedeniyle sürücülerin dikkatli olmaları gerektiği belirtiliyor. Ankara ile İstanbul arasındaki D-100 kara yolunun İhsaniye, Çerkez Taşköprü, Çilimli ve Gümüşova geçişlerinde de sis etkisini gösterdiği ifade ediliyor.

Polis ve karayolları ekipleri, sürücülere takip mesafesini korumaları uyarısında bulunuyor. Özellikle Düzce ve çevresinde sürüş koşullarının zorluğu vurgulanarak, trafikteki sürücülerin dikkatli olmalarının önemine dikkat çekiliyor. Karabük kent merkezinde de sis nedeniyle sürücülerin dikkatli olmaları gerektiği vurgulanıyor. Şehir merkezindeki yapıların sisin etkisiyle görünmez hale geldiği belirtiliyor.

Hatay'da da sis nedeniyle görüş mesafesinin düşmesi, ulaşımı olumsuz etkilediği ifade ediliyor. Antakya, Yayladağı ve Reyhanlı ilçelerinde görüş mesafesinin yaklaşık 40 metreye kadar düştüğü belirtiliyor. Trafik ekipleri, kara yollarında önlem alarak sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Sis nedeniyle kentlerde ulaşım sıkıntısı yaşanıyor!