Son dakika! Hatay'da deprem

Hatay'ın Antakya ilçesinde 21 Aralık 2023 tarihinde meydana gelen 4,1 büyüklüğündeki deprem, saat 21.24'te yaşandı ve 9.19 kilometre derinliğe sahipti.

Son dakika! Hatay'da deprem

Son dakika bilgilerine göre, Hatay'ın Antakya ilçesinde 21 Aralık 2023 tarihinde saat 21.24'te meydana gelen deprem, 4,1 büyüklüğündeydi ve derinliği 9.19 kilometre olarak ölçüldü. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından paylaşılan verilere göre, depremin şu ana kadar herhangi bir can veya mal kaybına yol açtığına dair bilgi ulaşmadı.

Bölgede depremin etkisiyle meydana gelebilecek olası hasarları değerlendirmek amacıyla yetkililer ve kurtarma ekipleri seferber olmuş durumda. Güvenlik ve acil durum ekipleri, vatandaşları olası artçı sarsıntılara karşı uyararak gerekli önlemleri almaları konusunda bilgilendiriyor. Depremin etkilediği bölgedeki vatandaşlar, AFAD tarafından yapılan açıklamalara ve yetkililerin yönlendirmelerine dikkat ederek güvenli alanlara yönlendiriliyor. Depremin neden olduğu olası hasarların tespiti ve gerekli müdahalelerin yapılması için ekipler saha çalışmalarını sürdürüyor.

Son dakika! Hatay'da deprem