TikTok Türkiye temsilcisi TBMM’de bilgi verdi

TikTok fenomenlerinin son zamanlarda gündeme gelmesi ile birlikte ilgi odağı olan sosyal medya platformunun Türkiye temsilcisi TBMM’de bilgi verdi.

TikTok Türkiye temsilcisi TBMM’de bilgi verdi

TikTok başta olmak üzere diğer sosyal medya platformlarında paylaşım yapan sosyal medya fenomenlerinden bazılarının kayıt dışı para ve kara para soruşturması kapsamında mal varlıklarına el konulması Türkiye'de gündem oldu. TBMM'de de gündem olan bu konuya ilişkin olarak TikTok Türkiye temsilcisi Emir Gelen tarafından Dijital Mecralar Komisyonu'nda bilgi verildi. 

Yalan haber ve zararlı bilgiyle mücadele

Yalan haber ve zararlı bilgi konularında mücadelelerinin sürdüğünü belirten Emir Gelen,  özellikle ulusal güvenliği ilgilendiren konuların yanı sıra seçimler, bilimsel gerçekler ve halk sağlığına ilişkin konularda hassas olduklarını dile getirdi. TikTok bünyesinde dünya çapında 40 binden fazla elemanın bu konulardaki güvenliği sağlamak üzere çalıştıklarını belirten Gelen, 7/24 içerik denetleyici moderatörlerinin denetlemelerde bulunduklarını aktardı. Bu bu konuda mücadele için teknolojiye büyük yatırım yaptıklarını söyleyen Gelen, topluluk kurallarına aykırı içerikleri en kısa sürede platformdan kaldıracak sistemlere sahip olmak için çalıştıklarını belirtti. 

Çocuk hassasiyeti

Çocuklara yönelik olarak "Kısıtlı Mod" seçeneğini ebeveynlerin kullanımına sundukları bilgisini veren Gelen, ailelerin aynı zamanda ekran zamanı yönetimi sayesinde çocuklarının TikTok'ta harcayacakları süreyi de belirleyebildiklerini söyledi. TikTok Türkiye temsilcisi Emir Gelen son olarak, ülkelerin kanunlarına, yönetmeliklerine ve taleplerine en üst düzeyde uyum sağlamaya özen ve dikkat gösterdiklerini de açıklamalarına ekledi.

TikTok Türkiye temsilcisi TBMM’de bilgi verdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?