Türkiye genelinde NARKOGÜÇ-41 operasyonu

NARKOGÜÇ-41 Operasyonu gerçekleşti! 41 ilde 1 ton 480 kg uyuşturucu ele geçirildi, 418 kişi gözaltına alındı.

Türkiye genelinde NARKOGÜÇ-41 operasyonu

Türkiye genelinde gerçekleştirilen NARKOGÜÇ-41 operasyonunda, uyuşturucu madde imalatçıları, satıcıları ve sokak satıcılarına yönelik büyük bir başarı elde edildi. Operasyon kapsamında 41 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen çalışmalarda toplam 1 ton 480 kg uyuşturucu madde ele geçirilirken, 418 zehir taciri ve sokak satıcısı gözaltına alındı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinasyonunda, İl Emniyet Müdürlükleri Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri ve Jandarma Genel Komutanlığı İl Jandarma Komutanlıklarının katılımıyla gerçekleştirilen operasyon, 354 ekip, bin 225 personel, 4 hava aracı ve 22 narkotik dedektör köpeğinin aktif rol oynadığı geniş kapsamlı bir mücadele oldu. Nevşehir, Balıkesir, Amasya, Tekirdağ, Adana, Samsun, Bursa, Kırklareli, Osmaniye, Bitlis, Ankara, Gaziantep, Erzurum, Muğla, Sivas, İzmir, Yalova, Siirt, Antalya, Denizli, İstanbul, Kayseri, Mersin, Sakarya, Batman, Kocaeli, Düzce, Kilis, Van, Trabzon, Hatay, Bilecik, Zonguldak, Karabük, Isparta, Şanlıurfa, Uşak, Aydın, Kahramanmaraş, Diyarbakır ve Burdur illerinde gerçekleştirilen operasyonun adı NARKOGÜÇ-41 olarak belirlendi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, konuyla ilgili açıklamasında, "Aziz Milletimizin Bilmesini isterim ki; Gençlerimizi ve geleceğimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacağız. Her an enselerindeyiz. Bizden kaçamayacaklar" dedi. Operasyonun, uyuşturucuyla mücadelede kararlı bir duruş sergileyen Türkiye'nin bu alandaki etkin çabalarını bir kez daha ortaya koyduğu belirtildi.

Türkiye genelinde NARKOGÜÇ-41 operasyonu