Uraloğlu açıkladı! Yeni proje kapıda

Bakan Uraloğlu, Ankara-İstanbul arasını 80 dakikaya düşürecek süper hızlı tren projesini açıkladı.

Uraloğlu açıkladı! Yeni proje kapıda

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin ulaşım ve iletişim ağını daha da güçlendirmek amacıyla önemli projeleri duyurdu. Bakan Uraloğlu, Ankara ile İstanbul arasında süper hızlı trenle seyahatin sadece 80 dakika süreceğini müjdeledi. Bu gelişme, ülkenin karayolu, demiryolu, havayolu, denizyolu ve haberleşme projeleriyle birlikte daha hızlı, güvenli ve ekonomik bir ulaşım dönemine geçişini simgeliyor.

Uraloğlu'nun açıklamalarına göre, devam eden projeler arasında şehir içi raylı sistem taşımacılığına verilen destek de bulunuyor. İstanbul, Bursa, Kocaeli ve Konya'da devam eden 9 ayrı hatta toplam 119,5 kilometrelik kent içi raylı sistem hattının yapımı sürüyor. Bakan Uraloğlu'nun bahsettiği 'Milli Hızlı Tren Seti Projesi' kapsamında Ankara-İzmir, Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep, Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli, Ispartakule-Çerkezköy, Yerköy-Kayseri, Eskişehir-Antalya ve Karadeniz Sahil Demiryolu İşi Etüt Projesi gibi hızlı tren hatları da tasarlanıp üretilecek.

Öne çıkan bir diğer müjdesi ise, "Ankara'dan İstanbul'a 80 dakikada gideceğiz, süper hızlı trenle bunu gerçekleştireceğiz" oldu. Dörtyol-Hassa Projesi ile Amanos Dağları'nı aşarak Zengezur Koridoru'nu hayata geçireceklerini belirtti. Bu projeyle, Ermenistan topraklarından geçmesi planlanan koridorun, Türkiye topraklarından geçmesi sağlanacak.

Uraloğlu açıkladı! Yeni proje kapıda

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?