Yeni bir Seçil Erzan olayı! Rakam 100 milyon USD!

İstanbul'un Kadıköy ilçesindeki kamu bankasında çalışan bir memurun yüksek kar vadederek yaklaşık 200 kişiyi 100 milyon USD dolandırdığı iddia edildi.

Yeni bir Seçil Erzan olayı! Rakam 100 milyon USD!

Seçil Erzan olayı ülkenin gündeminde ilk sıralarda yer alırken, benzer bir dolandırıcılık vakası daha gündeme geldi. İstanbul'un Kadıköy ilçesinde bir kamu bankasında çalışan Ü.G. isimli memurun yüksek kar geliri vaat ederek dolandırıcılık yaptığı öne sürüldü.

Şüpheli ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı

Çevresindeki tanıdıklarına ilk aşamada %5 kar vaat eden Ü.G.nin daha çok miktarda yatırım karşılığında oranı %6'ya ve hatta %7'ye yükseltebileceğini söylediği öğrenildi. Böylece çevresindeki çok sayıda kişiyi dolandırdığı öne sürülen şüpheli Ü.G. hakkında çok sayıda şikâyet gerçekleşmesi sonucunda Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın söz konusu şüphelinin ifadesine başvurduğu ve ardından serbest bıraktığı öğrenildi. 

15 kişilik bir grup basın açıklaması yaptı

Mağdurlar arasında olduklarını söyleyen 15 kişiden oluşan bir grup, Anadolu Adalet Sarayı binası önünde basın açıklamasında bulundu. Şüpheli Ü.H. hakkında suç duyuruları bulunulduğunu hatırlatan Avukat Abdullah Bişaroğlu ise, bu olaydaki mağdurların futbolcular gibi ünlü olmadıkları için dosyalarda ilerleme olmadığını vurguladı. 

Savcılığa defalarca dilekçe verilmesine karşın dosyalarda herhangi bir işlem yapılmadığını aktaran Avukat Bişaroğlu, söz konusu şüphelinin 4 Ağustos 2022'de ifadesinin alınmasının ardından hiçbir tedbir uygulanmadan serbest bırakıldığını ve müştekilerin bu kişiye ulaşamadıklarını aktardı. 

Rakam 100 milyon USD

Yaklaşık 100 milyon USD üzerinde bir rakamdan bahseden Avukat Bişaroğlu, söz konusu şüpheli şahsa yapılan havalelerin altın, Euro ve elden para verme şeklinde olduğunu söyledi. Avukat Bişaroğlu ayrıca, bu olayda yaklaşık 200 kişinin mağdur edildiğini de sözlerine ekledi.

Yeni bir Seçil Erzan olayı! Rakam 100 milyon USD!
İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

    Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

    Tekrar deneyiniz.