Yılbaşı geliyor! Çiçeklere büyük rağbet

Yılbaşı geliyor! Kokina efsanesi tekrar gündemde. Şans ve mutluluk gelirtildiğine inanılıyor.

Yılbaşı geliyor! Çiçeklere büyük rağbet

 Yılbaşının yaklaşması ile efsanevi bitki gündeme gelmeye başladı. Kasım ve aralık aylarında ortaya çıkıyor ve yılın ilk gününe kadar sürekli olarak talep görüyor. Bu bitki sadece şans ve mutluluk getirmekle kalmıyor, aynı zamanda sahibini ev sahibi yapma iddiasıyla çiçekçilerde uzun kuyruklar oluşturuyor. Efsanevi bitkinin adı ise Kokina..

Bilecik'te 18 yıldır çiçekçilik yapan Sertaç Sezer'e göre, vatandaşlar arasında Kokina bitkisine sahip olanların ev sahibi olma hayaliyle sıraya girdiği bir gerçek. Kırmızı meyvelerin yıl sonuna kadar çiçeğin üzerinde kalması efsanesi, insanların bu benzersiz bitkiye olan ilgisini daha da artırıyor. Bitki şans ve mutluluk getirdiği, üzerindeki meyvelerin durduğu yılda ev alınacağına dair rivayet, bu bitkinin yılbaşı öncesinde özellikle popüler olmasını sağlıyor. İlginç bir şekilde Kokina bitkileri sadece estetik değil aynı zamanda ev sahibi olma arzusuyla da birleşerek talep görmeye devam ediyor.

Paylaşılan haberde belirtildiğine göre, bitkinin sadece ev sahibi yapma özelliği değil, aynı zamanda dekoratif birer güzellik oldukları ifade ediliyor. Akdeniz bölgesi ve İran'da yetişen Kokina bitkileri, cam vazolarda evlerde kullanılmak üzere demet şeklinde satılıyor. Özel bitkinin bakımı da unutulmamış. Kalitecicek.com'da paylaşılan bilgiler, Kokina çiçeğinin oda sıcaklığını korumasının yanı sıra dikkatli sulama gerektirdiğini belirtiyor. Yaz aylarında iki, kış aylarında haftada bir sulama yapılması önerilirken, su miktarına dikkat edilmesi ve bitkiye elle temasın azaltılması önemle vurgulanıyor.

Yılbaşı geliyor! Çiçeklere büyük rağbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?