Yine bir KYK asansörü çakıldı!

Giresun'da bulunan Pembe Hatun Kız Öğrenci Yurdu'nda yaşanan asansör arızası, boş olması sayesinde faciayı önleyerek öğrencilerin güvenliğini sağladı.

Yine bir KYK asansörü çakıldı!

Giresun'da Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı Pembe Hatun Kız Öğrenci Yurdu'nda meydana gelen olayda, bakım ve onarım nedeniyle kullanıma kapatılmış olan bir asansör, hizmete açıldıktan kısa bir süre sonra arıza yaparak zemine çakıldı. Asansörün boş olması, olası bir faciayı önledi. Yurtta yaşanan olay sonrasında panik havası oluşurken, polis ve itfaiye ekipleri olay yerine çağrıldı. İtfaiye ve sağlık ekipleri tarafından açılan asansörün boş olduğu belirlendi. Edinilen bilgilere göre, yurt binasında üst katlarda bulunan asansör, çağrıldığı 4. katta durmayarak zemin kata çakıldı. Bu durumu fark eden diğer öğrenciler, güvenliklerini sağlamak amacıyla kendilerini dışarı attılar.

Yurt yönetimi, yaşanan asansör kazasının ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Ergün'ü yurda davet etti. İl Müdürü, öğrencilerin sorunlarını dinleyerek inceleme başlattı ve ihmal iddialarına ilişkin gereken adımların atılacağını ifade etti. Öte yandan, Muzaffer Ergün, asansörün zemine çakılmadığını, fren sistemindeki bir arıza nedeniyle çağrılan katta durmayıp aşağıya indiğini ileri sürdü. Yaşanan olay, öğrenci yurdunun güvenlik önlemleri ve bakım süreçleriyle ilgili tartışmalara neden oldu. Konuyla ilgili olarak soruşturma başlatılırken, öğrencilerin güvenliği konusundaki önlemlerin gözden geçirilmesi bekleniyor.

 

Yine bir KYK asansörü çakıldı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?