Güney Kore sanal para borsasını kapatmaya hazırlanıyor! Bitcoin düşüşte

Bitcoin fiyatları Güney Kore’den gelen son dakika haberlerinin sonrasında sert düşüşe geçti. Güney Kore hükümeti bugün sanal para borsalarının kapatılması önerisini konuşacak.


Güney Kore sanal para borsasını kapatmaya hazırlanıyor! Bitcoin düşüşte

Güney Kore, sanal para birimlerinin hükümette “büyük kaygılar” oluşturduğunu söyleyerek, kripto paraları yasaklayacak bir yasa teklifini tartışacak.

Adalet Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, kripto paralar kullanılarak yapılan vergi kaçakçılığının da son zamanda büyük artış göstermesi hükümeti harekete geçirdi.

Adalet Bakanı Park Sang-ki iç piyasada kriptopara ticaretinin yasaklanmasına ilişkin kendi kanun tasarısını hazırlamasının sonrasında kısa zaman içerisinde öbür bakanlıklarla da konuyu görüşecek. Zira ülkede ev hanımlarından öğrencilere oldukça popüler olan Bitcoin öbür ülkelere kıyasla güney Kore’de yüzde 30 daha pahalı. Polis geçtiğimiz günlerde bazı borsalara da baskın yapmıştı

Bakanlık, kripto paralarda 1 – 2 sene içerisinde bir balon patlayabilecekken regülasyon ile alakalı tereddüt etmenin bir manası bulunmadığı görüşünü savunuyor.

Kanun taslağı hazırlandıktan sonra kanunlaşması meclisteki 297 üyenin çoğunluğunun onay vermesi gerekiyor. Uzmanlar bu sürenin aylar, hatta seneler sürebileceğini söylüyor.

Bu gelişmelerin sonrasında Bitcoin yüzde 12’lik sert bir düşüş göstererek 12 bin dolar seviyesine indi. Fakat şu saatler itibariyle 13 bin 500 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kripto para piyasasını direkt olarak etkileyen bu haberin sonrasında Ripple ve Ethereum da değer kaybetti.

İlginizi Çekebilir
Bitcoin sert bir şekilde düşüşe geçti! fiyatı 12 bin doların altına indi

Bitcoin sert bir şekilde düşüşe geçti! fiyatı 12 bin doların altına indi

Sanal para Bitcoin'un düşüşü sertleşti. Bitcoin bu haftada da kayıplarını sürdürerek 12 bin doların altına indi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz