Güney Kore’de yaşayan Türk’lere müjde

Dünyanın dört bir yanında açtığı Türk okullarıyla hem yabancı hem Türk vatandaşlarına eğitim hizmeti sunan Türkiye bu ülkeler arasına Güney Kore’yi de aldı.


Güney Kore’de yaşayan Türk’lere müjde

Başbakan Binali Yıldırım, bir vatandaşın Kore’de Türk okulu talebi üstüne, “Maarif Vakfının çalışması var. Bitince açılacak” müjdesini verdi.

Başbakan Binali Yıldırım, temaslarda bulunmak üzere geldiği Güney Kore’nin başkenti Seul’de büyükelçilik binasını hizmete açtı. Yıldırım, açılışı “Ayla” filminin minik başrol oyuncusuyla beraber yaptı. Başbakan Yıldırım, Ayla filmini Türkiye’de milyonlarca kişinin izlediğini ve hâlâ yoğun alaka gördüğünü söyledi.

Ziyareti boyunca ikili temaslarda bulunma fırsatı da yakalayan Başbakan Yıldırım, Seul’de Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi. Türk vatandaşlarına seslenen Yıldırım, bir vatandaşın Kore’de Türk okulu açılması talebi üstüne de, “Maarif Vakfının çalışması var. Bitince açılacak” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Başbakan ABD’nin Kudüs açıklamalarına ateş püskürdü!

Başbakan ABD’nin Kudüs açıklamalarına ateş püskürdü!

Güney Kore ziyaretinde bulunan Başbakan Binali Yıldırım ABD'den arka arkaya gelen Kudüs açıklamalarına çok sert cevap verdi. Açıklamaları hukuk dışı olarak gördüğünü bildiren Yıldırım, "bu kararın telafisi oamaz" dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz