Güreş şampiyonu boğanın alıcısı bir servet ödedi!

Artvin ve yöresinde gerçekleştirilen boğa güreşlerinde şampiyonluğu kazanan 8 yaşında, 820 kilo ağırlığındaki ‘Küçük Enişte’ isimli boğa, sahibi tarafından lüks araba fiyatına satıldı.


Güreş şampiyonu boğanın alıcısı bir servet ödedi!

Artvin merkez ve ilçelerinde her sene geleneksel olarak gerçekleştirilen boğa güreşleri, bölgede büyük bir sektör yaratıyor. Baş, başaltı, büyük-orta, küçük-orta, ayak ve deste olmak üzere 6 kategoride düzenlenen boğa güreşleri de bölgede yoğun alaka görüyor.

Bu sene 38’incisi düzenlenecek olan Artvin Kafkasör Festivali öncesinde şehirde boğa transferleri de başladı.

Daha önce yapılan boğa güreşlerinde birçok defa birinci olan, 820 kilogram ağırlığındaki, 8 yaşındaki ‘Küçük Enişte’ isimli boğa, fiyatların 30-40 bin lira arasında değiştiği şehirde rekor fiyatla alıcı buldu.

Boğa sahibi Gökalp Eren, ‘Küçük Enişte’yi, 85 bin lira karşılığında bir başka Artvinli Aziz Yiğit’e sattı.

Baş kategorisinde, Kafkasör Festivali olmak üzere bölgede gerçekleştirilen güreşlerde yarışacak boğa, yeni sahibi Aziz Yiğit ve antrenörü Yavuz Seçkin eşliğinde hazırlıklara başladı.

Boğacılığın bir tutku olduğunu ifade eden Aziz Yiğit, “Boğacılık bize atalarımızdan kalma bir armağandır. Onlarla zaman geçirmeyi çok seviyorum. Çok sevdiğim için bu boğayı bu fiyata aldım. Bu bir tutku benim için” şeklinde konuştu. Yiğit’in ahırında ‘Dağlı Reis’ ve ‘Rüzgâr Reis’ adlı 2 boğa daha bulunuyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Artvin’de aç kalan ayılar evleri bastı!

Artvin’de aç kalan ayılar evleri bastı!

Artvin merkeze bağlı Tütüncüler köyü civarında bulunan evler aç kalan ayıların saldırısına maruz kaldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz