Güzel Dudaklara Sahip Olun

Makyajın ve güzelliğin giderek önem kazandığı günümüzde güzellik için alternatif çözümler artmaktadır. İletişimde en etken kullandığımız dudaklar ise bir hayli önem arz etmektedir.


Doğal, Dolgun Ve Sağlıklı Görünen Dudaklar İçin Neler Yapılabilir?

  • Dudaklarınızı nemlendirin
  • Ölü dokuyu atmak için peeling yapın
  • Dudaklarınızı besleyin

Nemlendirme

İnsan vücudu büyük oranda su barındırmaktadır ve gün içerisinde suya ihtiyaç duyar eğer gerekli miktarda su içilmez ise dudaklarda kuruluk ve çatlaklar oluşur. Bu nedenle öncelikle içten destek olarak her gün en az iki litre su içilmelidir. Bunun yanında dudaklarınıza bir miktar vazelin sürerek nemlenmesini dışarıdan etki ile sağlayabilirsiniz. Eğer vazelin veya krem gibi ürünler tercih etmiyor iseniz bal veya hindistan cevizi yağı gibi doğal çözümlere başvurabilirsiniz.

Peeling

Birkaç damla limon, kullanım oranına göre bal ve toz şeker karıştırılır. Karışım katı bir halde olmalıdır. Ele alındığında akmamalıdır. Karışımı dudaklarınız üzerinde dairesel hareketlerle bir iki dakika boyunca yedirdiğinizde hem ölü deriyi alır hem de dudaklarınızı besleyerek dolgunlaşmasına yardımcı olur.

Dudaklarınızı Besleyin

Dudaklarınız günlük yaşamınız sırasında neme ihtiyaç duymaktadır. Gün içerisinde dışarıdan takviye destek için dudak balmları kullanıldığında dudaklarınız gün boyu canlılığını koruyacaktır.

Tüm bu yöntemleri uygulayarak siz de güzel dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudak Bakımında Kullanılabilecek Doğal Ürünler

  • Hindistan cevizi yağı
  • Mango yağı
  • Aloe vera
  • Salatalık

Dolgun Dudaklar

Dolgun dudaklar için birkaç pratik çözüm;

  • Likit rujlarınız içerisine tarçın yağı ilave edilebilir bunun yanında tarçın yağı, zeytinyağı, E vitamini karışımı da dudaklarınıza dolgunluk katacaktır.
  • Bir yumurta sarısı ve 6 gr yulaf karışımını dudaklarınıza sürüp on dakika beklediğinizde dudaklarınızda dolgunluk ve canlılık gözlemleyebilirsiniz.
  • Bir tutam kırmızı biber, bir yemek kaşığı vazelin, bir kaç damla nane yağı ve biraz tarçın ilavesi ile hazırlayacağınız karışım dudaklarınızı dolgunlaştırmaya yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir

Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları

Makyajsız güzel görünmenin birçok yolu bulunmaktadır. Sadece makyaja bağlı kalınıp güzel görünmek iyi değildir bu sizin cildinizi olumsuz yönde etkiler. Makyaj yaparken hem zamanınızı kaybedersiniz hem de cebinizden gidecek olan parayı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yaz