Hacimli saçlar için köri yapraklarını kullanmanın 4 yolu

Saç bakımı rutininize bundan böyle köri yapraklarını da eklemek isteyeceksiniz. Güçlü, hacimli ve hızla uzayan saçlar için köri yapraklarını 4 farklı şekilde kullanabilirsiniz.

Hacimli saçlar için köri yapraklarını kullanmanın 4 yolu

Saç bakımı rutininize bundan böyle köri yapraklarını da eklemek isteyeceksiniz. Güçlü, hacimli ve hızla uzayan saçlar için köri yapraklarını 4 farklı şekilde kullanabilirsiniz.

Daha dolgun görünen saçlara sahip olmakta zorlanıyorsanız, köri yaprakları size kesinlikle hacimli saçlar ve göz alıcı bir parlaklık verecektir.

Hacimli saçlar bir nimetten başka bir şey değildir. Her tarak darbesi ve her saç durulaması saçımızın en az yarısını eksiltiyormuş gibi görünürken, daha dolgun saçlar uzak bir hayal gibidir. Ancak aromatik bir bitki bu durumu tersine çevirecek güce sahiptir. Başlıktan da anlaşılacağı gibi aromatik köri yapraklarından bahsediyoruz. Köri yaprakları saç hacminiz için harikalar yaratabilecek ve yoğun saç ve saç büyümesine yol açabilecek özelliklerle doludur.

Saç dökülmesini durdurmak ve yoğun saçlara sahip olmak için köri yaprakları kullanmanın birçok faydası açıklandı.

Köri yaprakları serbest radikalleri nötralize eden ve saçları sağlıklı ve güçlü tutan antioksidanlar ve proteinler açısından zengindir. Kaşıntılı saç derisinden kurtulmaktan gri saçları tersine çevirmeye, saç dökülmesinden donuklukla mücadeleye kadar köri yapraklarının sayısız faydası vardır. Köri yapraklarındaki B vitamini, kökleri besleyip güçlendirerek saçtaki rengin onarılmasına yardımcı olur.

Hacimli saçlar elde etmek için köri yapraklarını kullanmanın 4 yolu:

1. Lor ve köri yaprağı saç maskesi

Köri yapraklarından saç maskesi yapmak için loru köri yapraklarıyla karıştırın. Lor, nemlendirici bir saç derisi temizliği görevi görür ve saç derisindeki tüm ölü hücreleri ve kepekleri temizler. Öncelikle bir avuç köri yaprağı alın ve köri yapraklarını kalın bir macun haline gelinceye kadar karıştırın. Daha sonra çırpılmış lora bir çorba kaşığı köri yaprağı ezmesini ekleyin. Bu iki malzemeyi pürüzsüz kıvamda bir macun oluşana kadar iyice karıştırın. Maskeyi uygulayın ve saç derisine masaj yapın. Daha sonra 30 ila 40 dakika bekletin ve şampuanla yıkayın. Bu saçınıza göz kamaştırıcı bir parlaklık verecektir.

2. Amla, methi ve köri yaprağı büyüme iksiri

Köri yaprakları amla ve methi ile birlikte kullanıldığında saç büyümesini artırır. Köri yaprakları saç köklerinin güçlenmesine yardımcı olan B vitamini içerir. Bu macunu yapmak için yarım bardak köri ve methi yaprağı alın ve bir amlanın etini buna ekleyin. İnce bir macun haline gelinceye kadar öğütün. Bu macunu saç derisinin her yerine uygulayın ve 20 ila 30 dakika bekletin. Normal veya ılık suyla durulayın. Bu iksir saçınızın daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

3. Hindistan cevizi köri yaprağı toniği

Hacimli saçların iyi büyümesi için sağlıklı ve temiz bir saç derisi gerekir. Saç toniği yapmak için hindistancevizi yağı ve köri yapraklarına ihtiyacımız var. Hindistan cevizi yağı, saçların daha dolgun ve sağlıklı görünmesine yardımcı olacak yağ asitleri ve vitaminler içerir. Bunu yapmak için bir tava alın ve içine hindistancevizi yağını dökün ve üzerine bir avuç köri yaprağı ekleyin. Yağı ısıtın, ardından ateşi kapatın ve karışımın soğumasını bekleyin. Tonik soğuduktan sonra süzün ve saça uygulayın. 

4. Soğan ve köri yaprağı saç dökülmesi tedavisi

Saçlar için soğan suyu ve köri yapraklarının birleşimi, saç foliküllerini güçlendirirken erken beyazlamayı önlemeye ve saç dökülmesini kontrol etmeye yardımcı olan güç dolu bir ikilidir. 15-20 adet taze köri yaprağı alın ve pürüzsüz bir macun elde etmek için yaprakları bir karıştırıcıya koyun. Daha sonra salçanın içerisine soğan suyunu ekleyin. Bu macunu yaklaşık bir saat boyunca saçınızda tutun. Daha sonra, soğandan koku kalmadığından emin olmak için şampuanlamadan önce suyla iyice durulayın.

Hacimli saçlar için köri yapraklarını kullanmanın 4 yolu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?