İpeksi ve pürüzsüz saçlar için 9 ipucu

İpeksi ve Pürüzsüz Saçlar İçin Uzmanlardan 9 İpucu!

İpeksi ve pürüzsüz saçlar için 9 ipucu

Her şampuan reklamının ortak bir yanı vardır: İpeksi, ultra pürüzsüz saçlara sahip modeller. Televizyonda gördüğünüz parlak tellerden yansıyan ışıkla hipnotize olmak kolay olsa da, saçınızın uzaktan öyle görünmesini sağlamak hiç de kolay değil.

Saçlarınız neden ipeksi ve pürüzsüz olamıyor? Bu sebepler arasında nem eksikliği, hormonal değişiklikler veya sık boyama, ısıyla şekillendirme, güneş ve klora maruz kalma sayılabilir.

Şimdiye kadarki en parlak, en ipeksi saçlara kavuşmak istiyorsanız, bu 9 öneriye kulak verin.

İpek yastık kılıfı kullanın

Pürüzsüz saçlar tam anlamıyla güzellik uykusuyla başlar. Saçların kıvırcık ve donuk görünmesine, kıvırcık ve kırılgan hissetmesine neden olan şey saçın dış katmanındaki kütiküllerin sert zeminle temas etmesidir.

Ürünlerin kurutulmasından kaçının

Saç tipinize bağlı olarak bazı ürünler veya bileşenler saç kuruluğunu şiddetlendirebilir. Nazik saç bakım ürünlerine bağlı kalmak ve sülfatlar ve 'kötü' alkoller gibi potansiyel olarak kuruyan bileşenler içeren ürünlerden kaçınmak, saçın nemi tutmasına yardımcı olabilir, daha pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlayabilir

Saç yıkarken dikkatli olun

Duş başlığınızdan kullandığınız şampuanınıza kadar duşta saçlarınıza yumuşaklık katmak için birçok imkanınız var.

Derinlemesine bakım terapisini deneyin

Saç sağlığı ve bakımı uzmanları, pürüzsüz ve yumuşak saçlar için her şeyin kabarmayı kontrol etmekle ilgili olduğunu söylüyor. Kıvırcık saç tipleri daha kuru olma eğiliminde olduğundan, saç tellerini ağırlaştırmadan nemlendirmenin önemli olduğunu açıklıyor. Nemi hapsedecek ve zamanla kabarmayı kontrol edecek ürünleri arayın.

Mikrofiber havlu kullanın

Duşta kullandığınız saç kremi saçınızı yumuşatmak için çalışır, ancak daha sonra saçınızı nasıl kurutacağınızla buna karşı çalışıyor olabilirsiniz. Pek çok kişi saçlarını geleneksel pamuklu havluyla hızlı bir şekilde (ve muhtemelen kabaca) kurutur. Bunun yerine kıvrılmaya veya kırılmaya neden olmadan suyu emecek bir mikrofiber havlu düşünün.

Aşırı ısı veren şekillendirme işleminden kaçının

Uzmanlarımızdan öğrendiğimiz gibi ipeksi yumuşaklıkta saçlar, sağlıklı saç derisine sahip, nemlendirilmiş saçlardır. Isıyla şekillendirme aletleri saçı kuruturken kütikülü bozar ve saçın sert ve kırılgan görünmesine neden olur.

Isıya karşı koruyucu kullanın

Saçınızı ısıyla şekillendirmeniz gerektiğinde, saçları ısıdan koruyucu bir ürün kullanmak şarttır.

Durulanmayan ürün kullanın

Saçınızı duşta yıkadığınızda ve bakım yaptığınızda önemli miktarda nem eklenirken, durulanmayan ürünler bu nemi yıkama günlerinin ötesine uzatabilir. Her biri farklı saç tipleri ve dokuları için nem sağlamak üzere tasarlanmış çok sayıda durulanmayan saç kremi vardır.

Salon bakımını bir düşünün

Evde pürüzsüz saçlar elde etmek için birçok çözüm vardır, ancak bazı kişiler (özellikle saçları özellikle sert veya hasarlıysa) salonda yapılan bir bakımdan fayda görebilir. Salon bakımları, hızlı bir şekilde ipeksi pürüzsüzlükte saçlara sahip olmak istiyorsanız da faydalıdır; çünkü evde yapılan bazı bakımlar, tam sonuçları görmek için tutarlı kullanım gerektirir. Uzmanlar, salonda pürüzsüzleştirme için keratin veya saç Botoksu tedavilerini önermektedir.

İpeksi ve pürüzsüz saçlar için 9 ipucu