Kesinlikle denemeniz gereken portakallı yüz maskesi tarifleri!

Turuncu renkli cilt maskelerini hiç denediniz mi? Peki, portakalın yüze faydalarını biliyor musunuz? İşte kış mevsiminde cildinizi koruyup güzelleştirecek olan portakallı yüz maskesi tarifleri!

Kesinlikle denemeniz gereken portakallı yüz maskesi tarifleri!

Narenciye meyveleri, vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş faydalı antioksidanlara sahiptir ve cilt bakımında asırlardır kullanılmaktadırlar. Portakal dahil turuncu besinlerle hazırlayacağınız yüz maskeleri cildinizi koruyup güzelleştirir.

Portakalın yüze faydaları arasında cildi nemlendirmesi de yer alıyor. Cilt yumuşatıcı maddeleri esnek bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Portakalı, muz, neem, yeşil çay, sandal ağacı vb. gibi seçtiğiniz herhangi bir doğal içerikle birleştirip, ek faydalar sağlayan seçtiğiniz bir yüz maskesini oluşturabilirsiniz.

Portakallı Yüz Maskesinin Cilde Faydaları

Serbest radikallerle savaşan antioksidanlar açısından zengindir.

Portakaldaki sitrik asit sivilceleri kurutur ve sivilcelerle savaşır. 

Portakallar doğal ağartma maddeleridir. Bu nedenle cilt renginizi açar, tonu dengeler.

Yüzdeki fazla yağı emer.

Bronzluğu giderir ve cilt tonunuzu eşitler.

Portakallı yüz maskesi peeling yapar ve size temiz ve sağlıklı bir cilt verir.

Nemlendirici ve yaşlanma karşıtıdırlar.

Gözenekleri küçültür ve cildi pürüzsüzleştirir.

İşte, 3 farklı portakallı yüz maskesi tarifi…

1-Muzlu ve Portakallı Yüz Maskesi

1 muz ve 1 portakalı ezip karışımı yüzünüze uygulayın. 15-20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın ve kurulayın. Bu maskeyi 2 günde bir uygulayabilirsiniz.

Yüz maskesi cilt iltihabının azaltılmasına yardımcı olur. Nemlendiricidir ve sivilcelerin temizlenmesine yardımcı olur.

2-Yeşil Çay ve Portakallı Yüz Maskesi

1 yemek kaşığı portakal posası ve yarım çay kaşığı yeşil çay yaprağını bir kasede karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 20 dakika bekletin ve kuruduktan sonra durulayın.  Bu maskeyi iki günde bir kullanabilirsiniz.

Bu maske ise yüzdeki fazla yağı ve ölü cilt hücrelerini eksfoliye eder ve temizler. İltihap gidericidir ve gözenekleri sıkılaştırır.

3-Zerdeçal ve Portakallı Yüz Maskesi

1 yemek kaşığı portakal kabuğu tozu ve bir tutam zerdeçalı karıştırıp üzerine 1 yemek kaşığı gül suyu ekleyin. Maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve 10-15 dakika kurumasını bekleyin. Daha sonra ıslak parmaklarınızla dairesel hareketlerle ovalayın. Bu maskeyi haftada iki kez uygulayın.

Portakal kabuğu tozu yüz maskesi inatçı bronzluğu giderir, cilt renginizi canlandırır ve cildin gençleşmesine yardımcı olur. Doğası gereği antibakteriyeldir ve yüzünüzü sivilcelerden korur.

Kesinlikle denemeniz gereken portakallı yüz maskesi tarifleri!