Uyurken kırışıklıkları önlemenin 5 yolu!

Uyurken kırışıklık sorununu birçok kişi yaşıyor. Uyku kalitesi ve süresi ne kadar azsa, ertesi gün yüzümüzde o denli kırışıklık, torba, koyu renk halkalar vs o denli çok oluyor. Peki, yüzümüzün uyurken kırışmaması için neler yapabiliriz?

Uyurken kırışıklıkları önlemenin 5 yolu!

Uyurken kırışıklık sorununu birçok kişi yaşıyor. Uyku kalitesi ve süresi ne kadar azsa, ertesi gün yüzümüzde o denli kırışıklık, torba, koyu renk halkalar vs o denli çok oluyor. Peki, yüzümüzün uyurken kırışmaması için neler yapabiliriz?

UYURKEN KIRIŞIKLIK PROBLEMİ ÖNLENEBİLİR!

İster inanın ister inanmayın, kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini bir gecede yavaşlatmanın yolları var. Ancak yanlış pozisyonda uyumak yüzünüzde çizgiler oluşmasını engelleme çabalarınızı sekteye uğratabilir.

Bir Gecede Kırışıklıkları Nasıl Önleyebilirsiniz?

Uyurken kırışıklık oluşumunu önlemek için yapabileceğiniz pek bir şey olmadığını düşünebilirsiniz ancak uyku kırışıklıklarını önlemenin ve azaltmanın birkaç yolu vardır. İşte, bir gecede yüz kırışıklıklarından kurtulmanın 5 etkili yolu!

1- Tam Gece Uykusu Alın

Uyku yoksunluğu, ihtiyaç duyulandan daha kısa bir süre uyumak anlamına geliyor. Yetişkinler her gece en az 7 saat uyumalıdır. İnsanlar uyku yoksunluğu yaşadıklarında, bu durum görünüşlerine de yansır. Uyurken kırışıklık, şişkinlik, koru renk halkalar vs. oluşmasın diyorsanız, yeteri kadar uyku almalısınız.

2- Sırt Üstü Yatın

Yüzüstü veya yana dönüp uyumak, yüzünüze sürekli baskı uygulamak anlamına gelir. Zamanla bu eylem istenmeyen uyku çizgilerine neden olabilir. Deneyebileceğiniz bazı yöntemler arasında dizlerinizin veya belinizin altına bir yastık yerleştirmek ve vücudunuzun her iki yanında (özellikle orta bölüm ve kalça bölgeniz çevresinde) kendinizi yastıklarla çevrelemek yer alır.

3- Özel Bir Yastık Kullanın

Sırt üstü uyumayı teşvik etmenin bir başka yolu da, sırt üstü uyumayı daha rahat hale getirecek şekilde tasarlanmış, kıvrımlı ve kırışıklık önleyici yastık denemektir. Kırışıklıkları en aza indirmek, temiz cildi desteklemek ve cilt hücrelerinizi nemlendirmeye yardımcı olmak gibi birçok faydası vardır, bu da ince çizgilerin oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

4- Yastık Kılıfınızı Değiştirin

Sırt üstü rahat uyuyamıyorsanız, uyurken yüzünüzdeki baskıyı en aza indirebilecek özel bir yastık kullanarak yastık kılıfının neden olduğu kırışıklıkları önlemeye yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca pamuktan ipek veya satene geçiş yapabilirsiniz: İpek bir yastık kılıfıyla cildiniz yastığın üzerinde kayar ve kırışmaz.

5- Yaşlanma Karşıtı Krem Deneyin

Retinol, yaşlanma karşıtı cephaneliğinizdeki en güçlü araçlardan biri olabilir. A vitamini türevi, ince çizgileri önleyen kolajeni uyararak cildinize yeniden genç davranmayı öğretir.

Kırışıklık önleyici krem olarak satılan gece kremleri, cildinizin yağlı görünmesine neden olabileceği için muhtemelen gün içinde kullanmaktan vazgeçemeyeceğiniz ağır, ultra nemlendirici losyonlardır. Cildi nemlendirmeye yardımcı olan retinol ve hyaluronik asit içeren bir ürün seçin.

Uyurken kırışıklıkları önlemenin 5 yolu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?