Hababam Sınıfı için 15 yeni beste!

Ünlü besteci Tuluğ Tırpan, BKM Tiyatro tarafından her Cumartesi sahnelenen ve kapalı gişe oynayan “Hababam Sınıfı” için 5 ayda, 15 yeni beste yaptı.


Hababam Sınıfı için 15 yeni beste!

Bugüne kadar pek çok uluslar arası alanda başarı kazanmış esere imza atan Tuluğ Tırpan, müzikli komedi oyun “Hababam Sınıfı”nın müzikleriyle alakalı şunları belirtti; “Melih Kibar’ın film ile bütünleşmiş ünlü melodisinin çizgisinde kalmak istedim. Provalar süresince oyuncularla tek tek ses egzersizleri yapıp, yönetmenimiz Murat Karasu’nun da yönlendirmeleriyle de hareket ettik. Ekibimle her oyunda canlı müzik yapıyor olmak, sahne üstünde seyircinin reaksiyonlarını almak çok heyecan verici” şeklinde konuştu. BKM Tiyatro bünyesinde, her Cumartesi BKM Sahne de kapalı gişe oynanan müzikli komedi oyun “Hababam Sınıfı”, müzikleriyle de tiyatro severlerin beğenisini kazandı.

Oyunun yönetmeni Murat Karasu ve oyuncuları Celal Tak ve Caner Alkaya tarafından Rıfat Ilgaz’ın 4 kitabından orijinaline sadık kalınarak oyunlaştırılan ve tiyatro sahnesine taşınan “Hababam Sınıfı”nın sıralarını 12 yetenekli genç oyuncu doldururken, öbür başrolleri Sezai Altekin, Salih Kalyon, Nuri Gökaşan, Beyti Engin, Celal Tak, Caner Alkaya, Şebnem Ünaldı gibi usta oyuncular paylaşıyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz