17 Ağustos 2017 Perşembe
Haber.Com / Bakım ve Güzellik

Bakım ve Güzellik

Kabarık Saçlar İçin 5 Çözüm

Herkes aynaya baktığında bakımlı ve güzel saçlar görmek ister. Ama bazen genetik kodlarımıza işlemiş kabarık saçlar bize büyük sorunlar çıkarabiliyor. Olumsuz hava şartları, yanlış beslenme, bakımsızlık gibi nedenlerle sürekli kabaran saçlarınızı basit çözümler ile kontrol altına alabilirsiniz.

Haber Oku »

Leke Çıkarıcı Doğal Yüz Maskeleri

Cilt lekelerinden kurtulmak için milyonlarca krem, losyon ya da uygulama mevcut. Ancak birçoğu hem çok maliyetli hem de uzun zaman ve sabır ister. Evde kolaylıkla hazırlayıp, günlük rutininize alacağınız birkaç leke çıkarıcı doğal yüz maskesi ile lekelerden kurtulmak mümkün. Ancak unutmayın düzenli bir şekilde yapıp uygulamanız gerekecek.

Haber Oku »

Aloe Vera İle Cilt Mucizesi Aloe Vera Nedir?

Sarısabır adıyla da bilinen Aleo Vera zambakgiller ailesinden bir bitki türüdür. Bitki; içerdiği mineraller, aminoasitler ve çeşitli vitaminlerle alternatif tıpta çoklukla kullanılmaktadır. Özellikle yapraklarının içindeki jelimsi sıvıdan birçok kozmetik, bakım ve sağlık ürünlerinde; besleyici, tedavi edici, gençleştirici ve detoks etkisi özellikleriyle faydalanılmaktadır.

Haber Oku »

Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Hem kadınlar hem de erkekler için adeta kombini tamamlayan en önemli kıyafetler kadar önem arz eden saçlar, verilen şekle göre kişinin karakterini ortaya koyması açısından da günümüzde kadınlarca olduğu kadar erkeklerce de fazlaca önemsenmektedir. Peki hangi yüz şekline hangi saç modeli tercih edilmeli?

Haber Oku »

Cilt Bakımı İçin Kürler

Cilt insan vücudunun dışarıya açılan kapısıdır ve dışarıdan gelen her türlü toz ve kiri üzerine almaktadır. Sonuç olarak da bu kirler insan cildinde istenmeyen görüntülere neden olacaktır. Bunlardan bazıları; sivilceli görünüm, yağlı görüntü vb. gibi olabilecektir.

Haber Oku »

Bal ile Gelen Sağlıklı Güzellik

Çocukluğunuzdan beri peşinizden bal yemeniz için koşturan anneleriniz meğerseniz ne de haklılarmış değil mi? Bal ile gelen sınırsız mucizeler var ama tabii sahte bal olmamasına özen göstermeniz gerekmektedir. “Eğer arılar yeryüzünden kaybolursa insanın sadece 4 yıl ömrü kalır. Arı olmazsa döllenme, bitki, hayvan, insan olmaz” diyen Albert Einstein'ın bu sözü bunları doğrular niteliktedir.

Haber Oku »

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Düğün esnasında gelinlerin görüntüsünü tamamlayan en önemli unsur makyajdır. Geline uygulanan makyajın gündelik hayatta yapılan makyajdan farklı olması gerekmektedir. Uygun bir gelin makyajı yapmak için bazı püf noktalarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Haber Oku »

Hamilelikte Çatlakları Önlemek

Annelik, yaşamadan anlatılamayan çok yüce duygular barındırır. Bu yoğun duygular daha hamileyken başlar. Hamileyken, sadece psikolojik duygular değişmiyor aynı zamanda fizyolojik durumlar da değişiyor. Bu değişimde özellikle bayanlar tarafından en büyük korkulardan bazıları ise; alınması gerekende fazla kilo almak ve belli bölgelerde çatlak ve yara oluşumlarıdır.

Haber Oku »

Omega 3 Maskesi İle Gençleşin Güzelleşin

Balık yağı, vücut için gereken asitleri ve mineralleri içeriğinde bulunduran bir besin takviyesidir. Özellikle cilt için faydalı olan omega 3 yağ asidi balık yağlarının içeriğinde bulunur. Omega 3 yağ asidi, vücudun üretilemediği fakat anne karnından başlayarak tüm yaşam süresi boyunca vücudun ihtiyacı olan bir yağ asidi türüdür. Tüm yaşam süresi boyunca tüketilmesi gereken bu asidin sadece vücut için değil cilt içinde faydaları oldukça fazladır.

Haber Oku »

Balkabağı Maskesi Sivilcelere İyi Geliyor

Balkabağı bitkisi içeriğinde bulunan demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum, çinko, sodyum, fosfor ve B vitamini ile oldukça besleyicidir. Buna ek olarak, A vitamini, E vitamini, temel yağ asitleri ve beta karoten içerdiği için vücudumuzda dokuların yenilenmesine yardımcı olur. Düzenli tüketilmesi durumunda birçok faydası görülebilir.

Haber Oku »

Evde Kolaylıkla Yapabileceğiniz Saç Modelleri

Evde saç yapımı oldukça kolaydır. Bakımlı kadınlar için vazgeçilmez olan saç bakımı ev ortamında da büyük önem taşır. Saç modelleri evler için de ayrı ayrı modellerden oluşmaktadır. Ev haline uygun rahat ve kolay yapılan modeller ile birkaç pratik adımda farklı modeller yapabilirsiniz.

Haber Oku »

Allık Nasıl Sürülür, Uygulanır?

Kadınların günlük hayatlarının en önemli parçalarından birisi makyajdır. Gerek kıyafetlerine göre gerekse o günkü psikolojik durumlarına göre sürekli bir makyaj tarzı mevcuttur. Kadınların vazgeçilmezlerinden olan makyajın en önemli unsurlarından birisi de allıktır. Peki allığın kusursuz durması için püf noktalar nelerdir?

Haber Oku »

Güneş Yanığı İçin Maske Önerileri

Çalışan insanların hayalinde her zaman yaz günü tatile çıkıp yazlık sıcak bir yerde tatil yapmak sıcak kumun ve güneşin tadını çıkarmak en büyük hayalleridir. Fakat fazla güneşte yatmanın ve kalmanın cilde çok büyük zararları vardır. Fazla güneşte kalmak ve güneşlenme sonucunda deride güneş yanığı oluşur.

Haber Oku »

Evde Saç Boyama Ve Cila Nasıl Yapılır?

Saçlarınız ister kuaför de ister evde boyayın bazen istediğiniz sonuçlar elde etmiyor olabilirsiniz. Her iki durumda da saçınızın yıprandığı gerçeğini maalesef değiştirmiyor. Saçınıza yaptırdığınız işlem röfle, balyaj veya son zamanların modası olan ombre işlemine saç cilası ile düzeltilebilir.

Haber Oku »

Göz Makyajı Nasıl Yapılır, Teknikleri Nelerdir?

Etkileyici gözlere sahip olmayı herkes ister ancak göz makyajı yapımında bilgi sahibi olunması gerekir. Öncelikle bayanların gözlerini iyi tanıması gerekir. Göz makyajında bayanların göz renkleri çok önemlidir. Göz makyajında göz rengi ile makyajın teknikleri birleşince harika bakışlara sahip olursunuz.

Haber Oku »

Zeytinyağının Saça Faydaları

Akdeniz mutfağının vazgeçilmezlerinden biri olan zeytinyağı yemekler ve salatalar haricinde kozmetik ürünler, cilt bakımı ve saç bakımı için de kullanılır. Zeytinyağı E ve K vitaminleri bakımından çok zengin gıdalar arasındadır. Potasyum, sodyum, kalsiyum, demir içerir. Bu içerdiği minerallerin saçlara da faydası olduğu için saç bakımında kullanılır. Zeytinyağının saça faydaları;

Haber Oku »

Kirpik Uzatma Yolları

Kadınlar yüz güzelliklerine son derece önem verirler. Özellikle her kadın uzun kıvrık ve güçlü bir kirpiklere sahip olmak ister. Güçlü ve uzun kirpiklere sahip olmak istiyorken, bazıları ise bu konuda çok şanslıdır. Doğuştan uzun ve şık kirpiklere sahiptirler. Fakat çoğu kadınların kısa, seyrek ve güçsüz olur kirpikleri. Bu durumdan rahatsızlık duyup rimel yardımıyla o açığı kapatmaya çalışıyorlar.

Haber Oku »

Saçınız İçin En Uygun Şampuanı Seçin

Saç bakım konusunda en temel adım yıkamadır. Saç şekline uygun şampuan seçmek çok önemlidir. Şampuan saçın pH dengesini etkiler. Bu yüzden kuru, yağlı, yıpranmış, kepekli ya da boyalı saçlara özel olarak yapılmış olan şampuanlar seçilmelidir. Buradaki önemli olan konu saçın ihtiyacına uygun olan ürünü seçmektir.

Haber Oku »

Saç Rengi Açma Yöntemleri

Saç rengi açmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Doğal yöntem veya kimyasal yöntem tercih edilebilir. Saç rengi açmak için öncelikle hem evde olan hem de doğal olan yöntemlere değinelim. Saç renginizi birden çok şekilde siyah, kızıl gibi tonlara boyadıysanız çok fazla açılma olmaz. Saç rengini ancak birkaç ton akıtabilirsiniz.

Haber Oku »

Tırnak Cilası ve Oje Sürdükten 10 Saat Sonra Vücudunuzda Ne Olur?

Hepimizin bildiği gibi, çok sık tırnak cilası kullanmamalısınız En başta tırnaklarınızın kurumasına ve sararmasına neden olacaktır. Bununla birlikte, bu tür kozmetiklerin sağlığımıza çok daha ciddi zarar verebileceği yapılan araştırmalar ile ortaya çıktı, Cila ve ojeleri tamamen terk etmeye gerek yok amaç bu değil ama hangi maddelerin zarar verdiğini, sağlığa olumsuz etkilerinin neler olduğunu bilmekte fayda var. Tahmininizden çok daha büyük zararları olan bu maddeleri ve size zarar vermeyecek ürünleri Haber.com ekibi olarak araştırdık.

Haber Oku »

Mat Ojelerin Kullanımı- Tırnak Tasarımı

Son zamanlarda mat oje modası var. Aslında bu ojeler her ne kadar sıradan bir uygulama ile de güzel görünse bile, farklı tasarımlar için üretilmiş. Sizler için birkaç tane mat oje ile tırnak tasarımı örneği paylaştık. Daha sonra uygulamaları hakkında videolar da paylaşacağız.

Haber Oku »

Profesyonel Makyajın Etkisi

Profesyonel makyajla ne kadar büyük değişimler ortaya çıkar merak ediyor musunuz? Günlük hayatta yapılan makyajdan çok farklı sırları olan profesyonel makyaj, doğru ellerde harikalar yaratabiliyor. Bu müthiş değişimi ortaya çıkarmak için bir make-up artist her yaptığı saç ve makyajdan sonra fotoğraf çekmiş ve bu müthiş değişimi paylaşmış. Fark gerçekten şaşırtıcı.

Haber Oku »

Bakım ve Güzellik

Sitemizin bakım ve güzellik kategorisinde cilt bakımı ve güzellik sırlarına ait tüm detaylara ulaşmak mümkündür. Bakım ve güzellik konusunda son dakika haberleri, konu ile ilgili uzman görüşleri, öneriler gibi alt kategoriler yer alarak sitemizi takip edenlere önemli bilgiler veriyoruz. Özellikle bakım ve güzellik konusunda ele aldığımız haberler ile dünya genelindeki son gelişmeleri sitemizde yer vererek takipçilerimizin güncel haberlerden haberdar olmasını sağlıyoruz.

Uzman Görüşleri ile Bakım ve Güzellik İp Uçları

Güzellik ve bakım uzmanlarının görüşleri hem moda tasarımları hem de tıbbi anlamdaki gelişmeler ile sitemizde yer verilerek tüm bakım ve güzellik haber başlıkları detaylı bir şekilde okuyucuların hizmetine sunuyoruz. Bakım ve güzellik haberi sitemizde kendi ismindeki kategorisi ile okur severlerin bilgisine sunuluyor.