17 Ağustos 2017 Perşembe
Haber.Com / Biyografi

Biyografi

Buğra Gülsoy Kimdir?

Buğra Gürsoy 22 Şubat 1982 yılında Erzincanlı bir anne Niğdeli bir babanın oğlu olarak Ankara' da doğmuştur. Üniversiteye kadar tüm öğrenim hayatını Ankara' da sürdürmüştür.

Haber Oku »

Serkan Çayoğlu Kimdir?

Serkan Çayoğlu Almanya doğumlu olarak, 31 Mayıs 1987 yılında dünyaya gelmiştir. Serkan Çayoğlu modellik ve mankenlik alanında çalışmalar yapmış, bunların sonucunda en etkili ve başarılı olduğu oyunculuk dalını seçerek, bu meslek üzerinde yoğunlaşmıştır. Bütün eğitim ve desteğini Ümit Çırak Dolunay tarafından almıştır.

Haber Oku »

Özge Gürel Kimdir?

Özge Gürel İstanbul Silivri'de doğdu ve liseye kadar orada öğrenim hayatına devam etti. Beykent Üniversitesi Uluslar Arası Ticaret bölümünü kazandı ama bu bölümü hiç sevmedi ve bir süre sonra okulu yarıda bırakarak oyunculuk ve diksiyon eğitimi almaya başladı. İlk başlarda rol bulmakta güçlük çeken sanatçı 2010 yılında Zeynep karakteri ile "Kızım Nerede" adlı dizi hayatına başladı.

Haber Oku »

Kemal Doğulu Kimdir?

Mersin doğumlu sanatçının 4 kardeşinden biri olan Kadir Doğulu oyuncudur. Müzisyenliğin ve fotoğrafçılığın yanı sıra iyi bir kuaför olan Kemal Doğulu bu işe daha 12 yaşlarında çırak olarak başladı. Liseyi Mersin'de bitiren sanatçı Harran Üniversitesi pazarlama bölümü mezunudur.

Haber Oku »

Hazar Ergüçlü Kimdir?

1 Ocak 1992 doğumlu olan güzel oyuncu, Kıbrıs'ta dünyaya gelen ünlüler arasında yer almıştır. Babası, Kıbrıs genel yayın yönetmenliğini üstlenen Süleyman Ergüçlü'dür. BRT program yapımcısı olan annenin kızı, sürekli olarak çalışan bir anne ve babanın çocuğu olmuştur. Hayalinde İngiltere ye gidip özel eğitim almak olan ünlü oyuncunun, lise dönemlerinde tiyatro ya yönelmesi ile durum oyunculuğa doğru ilerlemiştir.

Haber Oku »

Çağatay Ulusoy Kimdir?

Çağatay Ulusoy; 23 Eylül 1990 tarihinde, İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri olan Bakırköy’de dünyaya gelmiştir. Terazi burcundan olan yakışıklı oyuncunun annesi Boşnak, babası ise Bulgaristan göçmenidir.

Haber Oku »

Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir?

27 Ekim 1983 tarihinde dünyaya gelen Kıvanç Tatlıtuğ, Adana'da yaşama merhaba dedi. Yenice Özel Ortaçağ Lisesi'nde Ortaokul'u tamamlayan Kıvanç Tatlıtuğ, daha sonra ailesinin sağlık nedenli dolayısıyla İstanbul'a yerleşti. İstanbul’da Kalamış Lisesi'nin tamamlayan Kıvanç Tatlıtuğ, medya sektörüne adım atmadan evvel uzun süre boyunca basketbol sporu ile ilgilendi.

Haber Oku »

Hande Erçel Kimdir?

Dizilerden tanıdığımız güzel sanatçı Hande Erçel 24 Kasım 1993 tarihinde Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Dünya ya gelmiştir. 2 çocuklu bir ailenin ufak kızı olan Hande Erçel in bir de ablası vardır. Babası bir beyaz eşya servisi olan Hande Erçel in annesi ise ev hanımıdır.

Haber Oku »

Nur Yerlitaş Kimdir?

1955 tarihinde İstanbul ilinin Vefa semtinde doğan Nur Yerlitaş’ın annesi Arap, babası ise Laz’dır. Annesinin adı Saadet Yerlitaş’tır ve ailenin ilk kız çocuğudur. Nur Yerlitaş’ın, Benan adında bir de kız kardeşi vardır.

Haber Oku »

Buse Terim Kimdir?

21 Ağustos 1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Buse Terim, ünlü teknik direktör Fetih Terim’in ikinci kız çocuğudur. Annesinin adı Fulya’dır ve Merve adında ablası vardır. 26 yaşında olan Buse Terim 54 kiloya ve 1.68 santimetre boya sahiptir. Kahverengi saçları ve siyah gözleri ile adeta herkesi büyülüyor..

Haber Oku »

Elçin Sangu Kimdir?

Elçin Sangu Temmuzun 1'inde 1985 yılında dünyaya gelmiştir. Temmuz ayı doğum tarihi ile yengeç burcu kadını olan ve burcunun etkisi ile duygusal olan bir kadındır. Burç özellikleri ile öne çıkan sanatçı, Mersin bölgesinde eğitim faaliyetlerini sürdürmüştür.

Haber Oku »

Ece Erken Kimdir?

Ece Erken 11 Mayıs 1978 tarihinde Tekirdağ' ın Çorlu ilçesinde doğmuş Türk televizyon sunucusudur. Ece erken aslen Samsun'lu dur. Babası asker olan Ece Erken babasının mesleğinden dolayı Türkiye'nin birçok ilinde ve Kıbrıs’ta da bir süre yaşamıştır. Lise öğrenimini İstanbul da tamamlayan Ece Erken Beşiktaş Anadolu lisesi mezunudur. Liseden sonra herhangi bir okul okumamıştır.

Haber Oku »

​​​​​​​Merve Boluğur Kimdir?

​​​​​​​Merve Boluğur güzelliği oyunculuğu ve yer aldığı projeleri ile öne çıkmıştır. Eylül'ün 16'sında doğan Boluğur, 1987 doğumludur. Merve Boluğur İstanbul'da doğmuştur. Modellik yapan Merve Boluğur kısa bir zaman sonra oyunculuk sektörüne geçiş yapmıştır.

Haber Oku »

Burak Özçivit Kimdir?

Burak Özçivit Biyografisi! 1984 yılı 24 Aralık’ta İstanbul’da dünyaya gelen Burak Özçivit, aslen Gazianteplidir. İstanbul’da Kazım İşmen Lisesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin fotoğrafçılık bölümünde öğrenimine devam etmiştir.

Haber Oku »

​​​​​​​Burcu Esmersoy Kimdir?

Burcu Esmersoy Biyografisi, 2 ekim 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Boyu bir nokta altmış dokuz santim, asıl saç rengi koyu kahvedir. Gözleri mavi renktedir. Babasının adı Timur, annesinin adı ise Kamile’ dir. Anne babasının evliliğinde bazı problemler olmuş ve Burcu Esmersoy dört yaşına geldiğinde anne babası ayrılma kararı almıştır.

Haber Oku »

Serenay Sarıkaya Kimdir?

1 Temmuz 1991 yılında Antalya’da dünyaya gelen Serenay Sarıkaya, Ümran Seyhan ve Mustafa Sarıkaya’nın kızıdır. Henüz 7 yaşındayken annesi ile babasının ayrılmasından sonra ve babası başka bir kadınla evlenmesinden dolayı annesi ile birlikte İstanbul’da yaşamaya karar verdi.

Haber Oku »

Arda Turan Kimdir?

Arda Turan Biyografisi, 30 Ocak 1987 yılında istanbul Bayrampaşa doğumlu olan yıldız futbolcu Arda Turan futbola Altıntepsi Makelspor’da başladı. Babası Adnan Turan, başarılı futbolcunun yetiştiği kulüp Altıntepsi Makelspor‘da şuanda başkanlık yapmaktadır.

Haber Oku »

İrem Derici Kimdir?

İstanbul doğumlu ses sanatçısı, 21 Mart 1987 yılında dünyaya gelmiştir. Jale Ediz annesi, babası ise, reklam sektörünün tanınan güçlü isimlerinden Hulusi Derici olmaktadır. Küçük yaşlarda müzik dünyasına karşı olan ilgisi ile 4 yaşında org çalmaya başlamıştır. İrem derici 5 yaşına girdiği yıl içerisinde anne ve babası birlikteliklerini sonlandırma kararı alarak boşanmıştır. 14 yaşında iken koluna enteresan olarak karşılanan ' şeytan dürttü ' dövmesi yaptırarak ilgi çekmiştir. İlköğretim eğitim esnasında aynı zamanda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarında piyano eğitimine profesyonel bir şekilde başlamıştır. Liseden mezun olduktan sonra iş hayatına küçük yaşta atılım göstermiştir.

Haber Oku »

Ezgi Mola Kimdir?

Ezgi Mola Biyografisi! 29 Mart 1983'te İstanbul'da doğmuştur. İlk eğitimine Hasan Ali Yücel İlkokulu'nda başlamıştır. Daha sonrasında Turhan ve Mediha Tansel İlkokulu'na geçiş yapmış, Kadir Rezan Has Ortaokulu ve ardından Halit Armay Lisesi'ni bitirmiştir. Bu eğitimlerin bitmesiyle birlikte 2000 yılında Akademi İstanbul'da oyunculuk eğitimleri almaya başladı

Haber Oku »

Hadise kimdir?

Hadise 22 Ekim 1985 doğumludur. Hadise Belçika'da doğmuştur. Belçika doğumlu olan Hadise'nin ailesi Türkiye'de Sivas ilinde yaşamaktadır. Sarışın olan hafıza kahverengi göz rengine sahip, 167 boy ve 57 kilosu ile düzgün bir fiziğe sahiptir. Hadise yarışmaya katılarak 2003 tarihli bu yarımada birincilik kazanmıştır. Bu yarışmadan sonra albüm çıkarmaya karar vermiştir.

Haber Oku »

Hülya Avşar Kimdir?

Hülya Avşar kısaca; oyuncu, şarkıcı, iş insanı, moda tasarımcısı, köşe yazarı, tenis oyuncusu, TV ünlüsü, Talk Show sunucusu, Dergi editörüdür. Hülya Avşar'ın hayatına detaylıca bakarsak 1963 yılında Balıkesir/Edremit'te Celal ve Emral Avşar'ın ilk çocukları olarak dünyaya gelmiştir. Hülya Avşar Ankara Cumhuriyet Lisesi mezunudur. Yani lise mezunudur.

Haber Oku »

Ivana Sert Kimdir?

İvana Sert Sırbistan kökenlidir. 25 Ekim 1979 tarihinde, Sırbistan'ın popüler Belgrad ilinde dünyaya gelmiştir. Ailesi de Sırbistan'da yaşamaktadır. Küçük yaşlarından itibaren eğitim hayatına özellikle bale ve piyona dersleri alarak devam etmiştir. Baleye ve tiyatroya karşı büyük bir ilgisi olmasına rağmen mesleğini farklı alanda seçmiştir.

Haber Oku »

Mustafa Ceceli Kimdir?

Mustafa Ceceli Biyografisi! 2 kasım 1980 ( 36 yaşında ) yılında Dünya'ya gözlerini açan Mustafa Ceceli Ankara da yetişmiş ve büyümüştür. Daha ufak yaşlarda iken ailesi tarafından müziğe karşı olan ilgisi keşfedilmiş ve müzik alanında eğitim alması sağlanmıştır. Ceceli 6 yaşında iken 8 yaşına kadar piyano dersleri almıştır. 8 yaşında iken bir dizi de ve bir de filmde rol almıştır. Lise de iken de müzik ile uğraşmaya devam etmiştir.

Haber Oku »

Fahriye Evcen Kimdir?

En çok izlenen Türk televizyon dizilerinin başarılı oyuncularından olan Fahriye Evcen, 1986 yılında Almanya Solingen'de dünyaya geldi. Almanya'da Düsseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi'nde Sosyoloji bölümünde eğitim alan Fahriye Evcen, bu yıllarda dizilerde oyunculuk için teklifler almaya başlamıştı. Bu teklifler üzerine üniversite kaydını dondurdu ve Türkiye'ye geldi. Oyuncunun kariyeri de bundan sonra başlamış oldu.

Haber Oku »

Özge Özpirinççi Kimdir?

Özge Özpirinççi Biyografisi, 1 Nisan 1986 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. 1.64 boyun da 51 kilodur. İlkokul ve ortaokulu İstanbul da okuyan Özpirinççi daha sonra liseyi okumak için öğrenci değişim programın dan yararlanmış ve ABD ye geçiş yapmıştır. Liseyi tamamladıktan sonra Sabancı Üniversitesini kazanmış ve yönetim bilimi okuyarak 2008 yılın da mezun olmuştur. Aynı zaman da bu sırada 2007 2008 sezonu içerisin de Cesaretin var mı aşka isimli dizi de ebru karakterini canlandırmıştır.

Haber Oku »

Meryem Uzerli Kimdir?

12 Ağustos 1983 tarihinde Almanya'da dünyaya gelmiştir. Meryem Uzerli Hessen eyaletine bağlı bir şehirde doğmuştur. 34 yaşındadır. Meriem Sahra Uzerli olarak kimlik ismi belirlenmiştir. Babası Türk olan Uzerli'nin annesi Alman asıllıdır. Almanya' da belirli süre yaşayan Uzerli gençlik yıllarında Hamburg'a yerleşmiştir. Burada oyunculuk eğitimi almaya başlamış ve hayatına oyunculuk mesleğini seçerek devam etmiştir.

Haber Oku »

Esra Erol Kimdir?

Esra Erol Biyografisi! Televizyon ekranlarından tanıdığımız Esra Erol 12 Mayıs 1982 doğumlu olup 34 yaşındadır. İstanbul'un Eyüp ilçesinde doğmuştur. Esra Erol 5 kardeş olup kardeşlerinin hepsi kızdır. Babası polistir. Aslen Sinoplu olan aile baba mesleğinden dolayı birçok il gezmiştir.

Haber Oku »

Barış Arduç Kimdir?

Son yılların en sevilen televizyon dizilerinden biri olan Kiralık Aşk dizisinde, başrol oynayan Barış Arduç, oldukça önemli bir fan kitlesine sahiptir. Barış Arduç, İsviçre’nin Scherzingen şehrinde, 09 Ekim 1987 yılında doğmuştur. Ailesi ile birlikte, 8 yaşına kadar İsviçre’de yaşayan ünlü oyuncu, 1995 senesinde ailesi ile birlikte Türkiye’ye kesin dönüş yapmıştır. Barış Arduç’un annesi Artvin doğumlu, babası ise Ordu Fatsalıdır. Oyuncu, 3 kardeşten ortanca olanıdır.

Haber Oku »

Biyografi

Ünlü veya önde gelen kişilerin hayatlarının belirli bir bölümünün ya da tamamının anlatıldığı yazı türüne biyografi denir. Biyografi kişinin hayatının anlatıldığı ve içerisinde her türlü bilginin bulunduğu yazılardır. Haber sitelerinde görülen, ünlü kişilerin veya devlet büyüklerinin hayatları da bu şekilde kaleme alınır.

Haberler ve Tanıtım

Her türlü haber tarzının bulunduğu haber siteleri güncel olarak yayınlanır. Kişilerin olağan hayattan daha kolay haberdar olması için ise anlık olarak son dakika gelişmeleri görülür. Haberlerin genelinde, hava, magazin, siyaset veya gündem haberi bulunur.

​​​​​​​Haber Çeşitliliği

İnternet sitelerinde veya televizyon ekranlarında günün belirli saatleri toplanan haberler sayesinde oluşur. Halkın kesin olarak ve en güncel bilgileri doğru bir şekilde aldığı bilgilerin bütünü haber çeşitliliğini oluşturur.