Haber.com / Biyografi

Biyografi

Buğra Gülsoy Kimdir?

Buğra Gülsoy Kimdir?

Buğra Gürsoy 22 Şubat 1982 yılında Erzincanlı bir anne Niğdeli bir babanın oğlu olarak Ankara' da doğmuştur. Üniversiteye kadar tüm öğrenim hayatını Ankara' da sürdürmüştür.

Haber Oku »

Serkan Çayoğlu Kimdir?

Serkan Çayoğlu Kimdir?

Serkan Çayoğlu Almanya doğumlu olarak, 31 Mayıs 1987 yılında dünyaya gelmiştir. Serkan Çayoğlu modellik ve mankenlik alanında çalışmalar yapmış, bunların sonucunda en etkili ve başarılı olduğu oyunculuk dalını seçerek, bu meslek üzerinde yoğunlaşmıştır. Bütün eğitim ve desteğini Ümit Çırak Dolunay tarafından almıştır.

Haber Oku »

Özge Gürel Kimdir?

Özge Gürel Kimdir?

Özge Gürel İstanbul Silivri'de doğdu ve liseye kadar orada öğrenim hayatına devam etti. Beykent Üniversitesi Uluslar Arası Ticaret bölümünü kazandı ama bu bölümü hiç sevmedi ve bir süre sonra okulu yarıda bırakarak oyunculuk ve diksiyon eğitimi almaya başladı. İlk başlarda rol bulmakta güçlük çeken sanatçı 2010 yılında Zeynep karakteri ile "Kızım Nerede" adlı dizi hayatına başladı.

Haber Oku »

Kemal Doğulu Kimdir?

Kemal Doğulu Kimdir?

Mersin doğumlu sanatçının 4 kardeşinden biri olan Kadir Doğulu oyuncudur. Müzisyenliğin ve fotoğrafçılığın yanı sıra iyi bir kuaför olan Kemal Doğulu bu işe daha 12 yaşlarında çırak olarak başladı. Liseyi Mersin'de bitiren sanatçı Harran Üniversitesi pazarlama bölümü mezunudur.

Haber Oku »

Hazar Ergüçlü Kimdir?

Hazar Ergüçlü Kimdir?

1 Ocak 1992 doğumlu olan güzel oyuncu, Kıbrıs'ta dünyaya gelen ünlüler arasında yer almıştır. Babası, Kıbrıs genel yayın yönetmenliğini üstlenen Süleyman Ergüçlü'dür. BRT program yapımcısı olan annenin kızı, sürekli olarak çalışan bir anne ve babanın çocuğu olmuştur. Hayalinde İngiltere ye gidip özel eğitim almak olan ünlü oyuncunun, lise dönemlerinde tiyatro ya yönelmesi ile durum oyunculuğa doğru ilerlemiştir.

Haber Oku »

Çağatay Ulusoy Kimdir?

Çağatay Ulusoy Kimdir?

Çağatay Ulusoy; 23 Eylül 1990 tarihinde, İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri olan Bakırköy’de dünyaya gelmiştir. Terazi burcundan olan yakışıklı oyuncunun annesi Boşnak, babası ise Bulgaristan göçmenidir.

Haber Oku »

Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir?

Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir?

27 Ekim 1983 tarihinde dünyaya gelen Kıvanç Tatlıtuğ, Adana'da yaşama merhaba dedi. Yenice Özel Ortaçağ Lisesi'nde Ortaokul'u tamamlayan Kıvanç Tatlıtuğ, daha sonra ailesinin sağlık nedenli dolayısıyla İstanbul'a yerleşti. İstanbul’da Kalamış Lisesi'nin tamamlayan Kıvanç Tatlıtuğ, medya sektörüne adım atmadan evvel uzun süre boyunca basketbol sporu ile ilgilendi.

Haber Oku »

Hande Erçel Kimdir?

Hande Erçel Kimdir?

Dizilerden tanıdığımız güzel sanatçı Hande Erçel 24 Kasım 1993 tarihinde Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Dünya ya gelmiştir. 2 çocuklu bir ailenin ufak kızı olan Hande Erçel in bir de ablası vardır. Babası bir beyaz eşya servisi olan Hande Erçel in annesi ise ev hanımıdır.

Haber Oku »

Nur Yerlitaş Kimdir?

Nur Yerlitaş Kimdir?

1955 tarihinde İstanbul ilinin Vefa semtinde doğan Nur Yerlitaş’ın annesi Arap, babası ise Laz’dır. Annesinin adı Saadet Yerlitaş’tır ve ailenin ilk kız çocuğudur. Nur Yerlitaş’ın, Benan adında bir de kız kardeşi vardır.

Haber Oku »

Biyografi

Ünlü veya önde gelen kişilerin hayatlarının belirli bir bölümünün ya da tamamının anlatıldığı yazı türüne biyografi denir. Biyografi kişinin hayatının anlatıldığı ve içerisinde her türlü bilginin bulunduğu yazılardır. Haber sitelerinde görülen, ünlü kişilerin veya devlet büyüklerinin hayatları da bu şekilde kaleme alınır.

Haberler ve Tanıtım

Her türlü haber tarzının bulunduğu haber siteleri güncel olarak yayınlanır. Kişilerin olağan hayattan daha kolay haberdar olması için ise anlık olarak son dakika gelişmeleri görülür. Haberlerin genelinde, hava, magazin, siyaset veya gündem haberi bulunur.

​​​​​​​Haber Çeşitliliği

İnternet sitelerinde veya televizyon ekranlarında günün belirli saatleri toplanan haberler sayesinde oluşur. Halkın kesin olarak ve en güncel bilgileri doğru bir şekilde aldığı bilgilerin bütünü haber çeşitliliğini oluşturur.