Haber.com / Dekorasyon

Dekorasyon

Fizik Kanunlarını Çiğneyen 14 Heykel

Fizik Kanunlarını Çiğneyen 14 Heykel

Teknoloji geliştikçe hayal gücü ve eldeki imkanlar da artıyor. Bu sayede tasarımcılar da çok daha ilginç yapıtlara imza atabiliyor. Dünyada daha birçok bu tarz heykeller mutlaka vardır ama biz sizler için yer çekimine ve fizik kurallarına meydan okuyan 14 eseri paylaştık.

Haber Oku »

Dünyanın En İlginç Binaları

Dünyanın En İlginç Binaları

Çoğumuz sıradan binalarda, apartmanlarda yaşıyoruz. Bizler gibi yaşamayan dünyanın farklı yerlerinde insanlar var. Hayallerindeki tasarımları oluşturan ve yaşamını böyle ilginç yerlerde devam ettiren birçok insan da mevcut. Bizler sadece birkaç tanesini sizler için paylaştık fakat daha çok farklı tasarımlar da var.

Haber Oku »

Dar Alanlar İçin Dekorasyon Önerileri

Dar Alanlar İçin Dekorasyon Önerileri

Yüksek gayrimenkul fiyatları nedeniyle yaşam alanları giderek daha sınırlı hale geldiğinden, tasarımdan veya rahatlığından ödün vermeden mekanı en üst düzeye çıkarmak için tasarımlar oluşturulmaya çalışılıyor. Birkaç değişiklik ile daha kullanışlı mekanlar elde edebilirsiniz.

Haber Oku »

STENCIL TEKNİĞİ İLE DEKOR

STENCIL TEKNİĞİ İLE DEKOR

Stencil tekniği kullanarak evinizi dekore etmek isterseniz bu şablonlar tam size göre. İster duvarlarınızı, ister masaları ister evin zeminlerini farklı desenlerle süslemek stencil tekniği ile hem kolay hem zevkli.

Haber Oku »

Her Yeri Gizli Dolap

Her Yeri Gizli Dolap

Gizli bölmeleri olan mobilyalar ilginçtir ama bu ürün tam anlamıyla full gizli. O kadar gizli ki elinizde özel anahtarı yoksa gizli bölmeleri bulma imkanınız da yok.

Haber Oku »

GERÇEKÜSTÜ GÖRÜNÜMLÜ DUVAR KAĞITLARI

GERÇEKÜSTÜ GÖRÜNÜMLÜ DUVAR KAĞITLARI

3 boyutlu duvar kağıtları son günlerde kullanılmaya başlandı, fakat bu duvar kağıdı daha farklı. Özel bir teknikle boyanan bu kağıtlar gerçek görüntüleri odanıza taşıyor. Odanıza ister bir ay görüntüsü, isterseniz güzel bir manzara getirebilirsiniz bu duvar kağıtları sayesinde .Dekorasyonda farklı şeyler arıyorsanız, bu tasarımlar tam size göre.

Haber Oku »

ÜNLÜLER HANGİ EVLERDE YAŞIYOR?

ÜNLÜLER HANGİ EVLERDE YAŞIYOR?

Herkes kendi imkanı dahilinde evini dekore etmekten tabi ki hoşlanır. Peki dünyaca tanınan ve ışıltılı yaşamları olan ünlüler nasıl evlerde yaşıyor hiç merak ettiniz mi? Mesela Naomi Campbell'in Türkiye'de bir evi olduğunu biliyor musunuz? Acaba Rihanna, Lady Gaga, Beyonce nasıl evlerde yaşıyor görmeye ne dersiniz..

Haber Oku »

Dekorasyon

Her evin kendi bir tarzı ve konuşma lisanı vardır. Kimi zaman evinizi bir uzman tarafından dekore ettirebilir, kimi zamanda kendiniz dekore edebilirsiniz. Peki, Dekorasyon ne demektir, Dekorasyon, yaşam alanınızı konforlu ve rahat bir kullanımı amaçlayarak kendi göz zevkinize hitap eden birbiri ile uyumlu ya da zıt parçaları kombine ederek yaşam alanlarınızı düzenleme sanatıdır.

Yeni Trendler

Ünlü iç mimarların verdiği ipuçları ve haberlere göre minimaliz bu sezon oldukça karşınıza çıkabilecek önemli dekorasyon trendlerinin başında geliyor.

Minimalzm

Minimalzm, iç mimarların verdiği bilgiler ve haber doğrultusunda, sadeleşmek ve minimal bir yaşam alanı tasarlamaktan geçiyor. Sade ve az eşya ile kullanım alanını geniş ve ferah göstermek minimalzm tarzının ilk kuralları arasında yer alıyor.