17 Ağustos 2017 Perşembe
Haber.Com / Eğitim Haberleri

Eğitim Haberleri

Dilenci çocuklara para değil kitap verin!

Türkiye Juba Büyükelçisi Hasan Sevilir Aşan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda büyük ilgi topladı. Aşan ışıklarda bekleyen dilenci çocuklara para yerine hikaye kitabı hediye etmeyi teşvik eden paylaşımda araçlarda torpido gözüne hikaye kitapları yerleştirilmesi ve çocuklara dağıtılması tavsiye edildi.

Haber Oku »

TEOG sonuçları açıklandı!

Türkiye genelinde milyonlarca öğrencinin 1 yıldan daha fazla bir sürede hazırlandığı ve eğitim kariyerini köklü bir şekilde değiştirecek olan TEOG sınavı sonrasında yapılan tercihler de karara başlandı. Merakla beklenen TEOG sonuçları açıklandı. Adaylar lise yerleştirme sonuçlarına Milli Eğitim Bakanlığı resmi kanalları aracılığı ile ulaşabilecek.

Haber Oku »

KPSS ÖABT sonuçları açıklandı!

Binlerce öğretmen adayının kaderini değiştirecek olan Kamu Personel Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 16 Temmuz tarihinde gerçekleştirilmişti. KPSS ÖABT sonuçları açıklandı. Öğretmen adaylarının internet başında yatıp kalkmasına sebep olan sonuçlandırma süreci nihayet sona erdi. Adaylar sonuçları ÖSYM sistemi üzerinden görebilecek.

Haber Oku »

LYS sonuçları ne zaman açıklanır?

Lisans Yerleştirme Sınavı’na giren adaylar merakla kazandıkları üniversitenin açıklanmasını bekliyor. Tercihlerini yapan ve ilk sıraya hayallerindeki üniversiteyi yazan on binlerce aday için ÖSYM giriş sayfası resmi bir açıklama yapmadı. Öte yandan üniversite kayıtları için ise iki resmi adres gösterildi. Adaylar kayıtlarını e-devlet sisteminden ya da üniversitenin kendisine müracaat ederek gerçekleştirecek.

Haber Oku »

Okul servisi fiyatları zamlandı!

Ankara’da ve İzmir’de yeni eğitim-öğretim dönemi öncesi servis fiyatları açıklandı. Ortalama yüzde 15’lik zamla fiyatlandırılan yeni servis taşıma ücretleri vatandaşı isyan ettirdi. Öğrencilerin eğitim hayatını devam ettirebilmeleri için gerekli olan taşımacılık işlemi için belirlenen ücretler veliler için oldukça yüksek geldi.

Haber Oku »

AÖF 3 ders sınavı ne zaman açıklanır?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’ni yakından ilgilendiren 3 ders sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorusu için uzmanlar ortalama bir tarih verdi. İddiaya göre 22 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen sınavın sonuçları 10 gün içinde açıklanacak.

Haber Oku »

LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milyonlarca adayın eğitim hayatını belirleyecek olan LYS sonuçları ne zaman açıklanıyor? Adayların merakla beklediği bu sorunun yanıtını veren ÖSYM ise tercihlerin yanı sıra üniversite kayıtlarının da tarihini açıkladı. Üniversite kayıtları ne zaman? Sorusunu sık sık soran adaylar aldıkları yanıt karşısında şok oldu.

Haber Oku »

KPSS sistemi baştan sona değişiyor

FETO yapılanmasının devlete KPSS üzerinden sızması sonucu ÖSYM sistemlerinde de köklü değişiklik yapılıyor. Hükümetin yeni KPSS düzenlemesine göre merkezi yerleştirme tarihe karışıyor. Artık kurumlar kendi sınavlarını ve mülakatlarını yaparak personel alımını daha detaylı inceleme ile gerçekleştirecek.

Haber Oku »

DGS sonuçları ne zaman açıklanır?

Dikey Geçiş Sınavı DGS hafta sonu yoğun katılımla gerçekleşti. Adaylar sıvan heyecanı ve stresinin ardından şimdi stresli bir süreç olan sonuç bekleme sürecine girdi. DGS sonuçları ne zaman açıklanacak ? sorusunu soran adaylar için en yakın tarih 29 Temmuz olarak bildirildi.

Haber Oku »

MEB Haberi: 2 öğrenci aynı odada kalamaz

Milli eğitim Bakanlığı konaklayan öğrencilerin konaklama şartları ile ilgili yönetmelikte ciddi düzenlemelere yer verdi. Yeni düzenlemeye göre bir odada iki öğrencinin aynı anda kalması sakıncalı görülerek yasaklandı. 3 Öğrencinin kalacağı oda tuvalet ve banyo hariç 24 metrekareden daha küçük olamayacak.

Haber Oku »

DGS giriş belgeleri yayınlandı

Bölüm yükseltme ve ön lisans ile lisans eğitimi arasındaki geçişin sağlandığı dikey geçiş sınavı (DGS) giriş belgeleri yayınlandı. DGS sınav yerleri belli oldu başlığı ile yayınlanan açıklamada ÖSYM AİS sayfasından temin edebileceğiniz sınav yerleri ve giriş belgesi sekmesi aktif edildi.

Haber Oku »

KPSS tercihleri açıklandı

Herhangi bir kamu kurumuna yerleşme hayali ile terci yapan on binlerce aday için merakla beklenen sonuçlar açıklandı. ÖSYM 2017/1 KPSS tercih sonuçları için ÖSYM’nin ana sayfasında sorgulama yapabilirsiniz. Peki mülakat ne zaman? İşte cevabı.

Haber Oku »

15 Temmuz müfredata alındı

Milli eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 2017-2018 eğitim öğretim yılı için planlanan müfredatı açıkladı. Yeni düzenlemeler arasında en dikkat çekeni ise 15 Temmuz oldu. Bakan Yılmaz 1. Sınıflar, 5. Sınıflar ve 9. Sınıflar için 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinin uygulamaya gireceğini kaydetti.

Haber Oku »

Üniversite Tercihleri ne zaman başlayacak?

Lisans Yerleştirme Sınavının sonuçları açıklanınca milyonlarca aday için en kritik soru olan Üniversite tercihleri ne zaman yapılacak? Sorusu gündeme geldi. Geçtiğimiz hafta ÖSYM AİS üzerinden yayınlanan tercih kılavuzu sonrasında adaylar tablo 3 ya da tablo 4 üzerinden tercih yapacak.

Haber Oku »

YGS – LYS taban puanlar açıklandı!

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği LYS sonuçları açıklandı ancak sonuçların ardından gözler taban puan açıklamasına çevrildi. Beklenen açıklama gün içinde ÖSYM resmi internet sitesinde yapıldı. YGS-LYS taban puanların açıklandığı kılavuzun yanı sıra adaylara bazı önemli uyarılarda da bulunuldu.

Haber Oku »

MEB Açıklaması: TEOG tercih ‘nakil’ başvurusu ne zaman başlıyor?

2017 Yerleştirmeye Esas Puanı (YEP) sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ne zaman açıklanacak sorusuna bakanlık “kılavuz” üzerinden cevap verirken, öğrencilerin ve velilerin beklediği TEOG tercih ‘nakil’ başvuruları ne zaman başlayacak? Bir yıldır sınavlara hazırlanan öğrenciler, sonbahar ve ilkbaharda ortak sınavlara girdi, sonuçlar açıklandı. Türkiye’de 17 bin öğrenci TEOG birincisi seçilirken, nakil başvurularında nasıl bir yol izlenecek?

Haber Oku »

2017 ÖSYS tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak?

18 Haziran 2017 günü yapılan LYS’nin sonrasında sınav süreci tamamlandı. Şuanda öğrencilerin 2017 ÖSYS kılavuzu ile ilgili bekleyişleri devam ediyor. Tercihlerini 2017 ÖSYS kılavuzda bulunan bilgiler doğrultusunda yapacak olan öğrenciler, kılavuzun heyecanla açıklanmasını bekliyor. Ancak 2017 ÖSYS tercih kılavuzunun açıklanma tarihi ile ilgili kesin bir bilgi verilmedi.

Haber Oku »

LYS sonuçları ne zaman açıklanıyor? LYS soruları ve cevapları hakkında açıklamalar

LYS-1 matematik soruları ne zaman açıklanacak? Matematik soruları kimi öğrenciler tarafından çok zor olarak değerlendirilirken, bazı öğrencilerde soruları çok kolay buldu. 11 Haziran'da sınava giren öğrenciler gözlerini ÖSYM'ye çevirdi ve sınav sonuçları ile ilgili haberleri aramaya başladılar bile. LYS sınav soruları, cevapları ve sonuçları ile ilgili merak ettiğiniz her şey haberimizin devamında.

Haber Oku »

Eğitim Haberleri

Son dakika haberleri bulabileceğiniz haber.com sitesini ziyaret ederek merak ettiğiniz haberlere ulaşabilirsiniz. Eğitim haberleri ile ilgili bilgiler bulabilir ve fikir sahibi olabilirsiniz. Son dakika gelişmeler, neler olmuş, neler olacak öğrenebilirsiniz.

Haber Sitesinden Her Türlü Bilgiyi Öğrenin

Haber almak istediğiniz, ülkede ve dünyada neler olup bitiyor merak ettiğiniz her türlü gelişmeye buradan ulaşabilirsiniz. Politik haberler, sanat haberleri, müzik dünyasından haberler hepsi bu sitede mevcuttur. Spor haberi öğrenmek isterseniz haberler.com spor dünyasından gelişmeler de sizlere sunuyor.

En Güncel Haberler

Günlük ve anlık gelişmelerin takibini hiç kaçırmadan yapın, en güncel haberler son dakika haberleri ile gelişmelerden haberdar olun. Magazin dünyası, spor dünyası, politika, siyaset, iş dünyası, sanat dünyası ve daha pek çok konuda haberleri bulabilirsiniz.