Haber.com / Eğitim Haberleri

Eğitim Haberleri

Dünyanın en iyi öğretmenleri arasına giren ilk Türk

Dünyanın en iyi öğretmenleri arasına giren ilk Türk

Samsun'un Ayvacık ilçesindeki Ayvacık Anaokulu Müdürü Nurten Akkuş, geçen Aralık ayında uluslararası bir vakıf tarafından 'Dünyanın en iyi 50 öğretmen' arasına seçilmesinin sonrasında, ikinci elemeyi de geçerek ilk 10'a girdi. Haberi bugün öğrenen Akkuş, Türkiye'yi finalde temsil edeceği ve dünyanın en iyi 10 öğretmeni arasına seçilen ilk Türk öğretmen olduğu için mutlu ve gururlu olduğunu belirtti.

Haber Oku »

AÖF 2018 sınav sonuçları açıklandı mı? Mazeret sınavları ne zaman?

AÖF 2018 sınav sonuçları açıklandı mı? Mazeret sınavları ne zaman?

2018 AÖF sınav sonuçları, Açık Öğretim Fakültesi'nin sorgu sayfasında yayımlandı mı? Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen sınavın sonrasında 10'uncu güne gelindi. Fakülte, 2016 senesinden buyana sınav değerlendirmelerini 10 ila 15 gün arasında yapıyor. Sorgu sayfasında beklenen açıklama gerçekleştiken sonra üniversite öğrencileri, sınava dair itirazda bulunma hakkına sahip. Öte yandan birinci sınıfta eğitim alan öğrencilerin 'mazeret sınavı' hakkındaki sorularına üniversiteden açıklama yapıldı.

Haber Oku »

Aleviler yeni müfredata tepki gösterdi

Aleviler yeni müfredata tepki gösterdi

Alevi Bektaşi Federasyonu'nun eski Başkanı Fevzi Gümüş, MEB tarafından açıklanan yeni müfredatta, Alevilerin binlerce senedir ibadethane olarak gördüğü ve ibadetlerini gerçekleştirdikleri cemevlerinin "ayini cem erkânının yapıldığı yer" ve "yol, âdap ve erkân yeri" olarak tanımlandığını söyleyerek, "AİHM kararlarında cemevlerinin ibadethane olduğu kesinken, cemevlerinin müfredatta yok sayılması hukuka ve inanç özgürlüğüne aykırıdır" dedi.

Haber Oku »

Eğitim Haberleri

Son dakika haberleri bulabileceğiniz haber.com sitesini ziyaret ederek merak ettiğiniz haberlere ulaşabilirsiniz. Eğitim haberleri ile ilgili bilgiler bulabilir ve fikir sahibi olabilirsiniz. Son dakika gelişmeler, neler olmuş, neler olacak öğrenebilirsiniz.

Haber Sitesinden Her Türlü Bilgiyi Öğrenin

Haber almak istediğiniz, ülkede ve dünyada neler olup bitiyor merak ettiğiniz her türlü gelişmeye buradan ulaşabilirsiniz. Politik haberler, sanat haberleri, müzik dünyasından haberler hepsi bu sitede mevcuttur. Spor haberi öğrenmek isterseniz haberler.com spor dünyasından gelişmeler de sizlere sunuyor.

En Güncel Haberler

Günlük ve anlık gelişmelerin takibini hiç kaçırmadan yapın, en güncel haberler son dakika haberleri ile gelişmelerden haberdar olun. Magazin dünyası, spor dünyası, politika, siyaset, iş dünyası, sanat dünyası ve daha pek çok konuda haberleri bulabilirsiniz.