17 Ağustos 2017 Perşembe
Haber.Com / Ekonomi Haberleri

Ekonomi Haberleri

Fındık üreticileri fiyatların açıklanmasını bekliyor

Fındık fiyatları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Altınordu Ziraat Odası Başkanı Selami Akarsu, fındık üretim maliyetinin her geçen gün arttığını ve fındığın üretim maliyetinin 10 TL'yi bulduğunu bildirdi. Akarsu, bu maliyetler karşısında fındık fiyatının bu sene 13 TL civarında olması gerektiğini söyledi.

Haber Oku »

Warren Buffett, General Electric’te Bulunan Hisselerinin Tümünü Sattı

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Warren buffett kendisine ait olan General elektrikteki tüm hisselerini sattığını açıkladı. Warren buffett’in General Elektrik'de yaklaşık olarak 10.6 milyon dolar değerinde hisse sahibi olduğu biliniyordu. Ayrıca alınan haberlere göre Nebraska kökenli şirketin hisselerinin yüzde yirmi değer kaybettiği söyleniyor.

Haber Oku »

KOBİ’lere kredi müjdesi!

Ekonomi Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada küçük ve orta ölçekli işletmelere TL bazında 2.5 milyar lira ek kredi verilmesinin kararlaştırıldığını açıkladı. Sadece KOBİ’ler için uygun olan bu kredinin ihracata hazırlık süreçlerinde kullandırılması planlanıyor.

Haber Oku »

Adını gizleyen rekortmen belli oldu!

Türkiye’nin 2016 yılı kurumlar vergisi şampiyonu adını gizleyen bir firmaydı. Elde edilen bilgiye göre 8.1 Milyar liralık brüt kazancın üzerinden 1.9 milyar lira kurumlar vergisi ödeyen BOTAŞ vergi rekortmeni. Geçtiğimiz dönemde zararını kapattığı için listeye giremeyen BOTAŞ bu vergi ile ekonomi gündeminde büyük sükse yaptı.

Haber Oku »

8 dünya devi 1 milyar dolarlık yatırımla Türkiye’de!

Türkiye’nin en büyük enerji yatırımlarından biri olan Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları için ihale hazırlıkları tamamlandı. Bu ihale için dünyadaki enerji piyasasının yüzde 90’ına sahip 8 dev şirket yarışacak. İhalenin büyüklüğü hem firmalar için hem de Türkiye için ciddi sonuçlar vaat ediyor.

Haber Oku »

Otomobil almaya korkar olduk

Türkiye genelinde otomobil satışları yılın ilk 7 ayında yüzde 4 oranında geriledi. Yüksek vergiler ve gelir dağılımındaki adaletsizlik alım gücünü azaltırken halkın geleceğe dair ümitsizliği de otomobil satışlarını yakından etkiliyor. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde rakamlar yüzde 2.79 daha yüksekti.

Haber Oku »

Emlak vergisi 4 kat arttı

Emlak sektöründe yaşanan sallantı ve ekonomik kriz ev sahiplerine de yansıdı. Konut vergisinin son 3 yılda 4 kat artması vatandaşı isyan ettirdi. Belirlenen rayiç bedellerine yurdun her yanından itiraz ve dava dosyaları yağıyor. Konuyla ilgili bakanlığın bir standart belirlemesi an meselesi.

Haber Oku »

Euro tarihi rekora koşuyor

Enflasyon raporunun açıklanmasıyla yükselmesi beklenen döviz şaşırtmadı. Dolar beklenenin aksine sadece 3,53 seviyesine ulaşırken Euro tarihi zirveye doğru koşar adım gitmeye 4,18’i görerek başladı. Yükselişin devam etmesi halinde Euro son 14 yılın en dikey yükselişini gerçekleştirmiş olacak.

Haber Oku »

Fındık fiyatları en az 15 TL olmalı

Fındık üreticileri bu yıl topladıkları hasattan zarar etmemek için şimdiden kolları sıvadı. Fındık Üreticileri Sendikası Genel Başkanı Kutsi Yaşar yaptığı açıklamada fındığın kilogram fiyatının en az 15 TL olmasını, aksi halde üreticinin zarar edeceğini söyledi. Fındıkta dünya sıralamasında zirvede yer alan Türk üreticilerin de teşvik edilmesi gerektiğini söyleyen Yaşar bu konuda hükümeti göreve çağırdı.

Haber Oku »

3 milyon kişiye iş imkanı

Çalışma bakanlığı tarafından koordinasyonu sağlanan yeni yönetmelik kapsamında 3 milyon gencin istihdam alması için seferberlik başlatıldı. Buna göre inşaat ve bilişim gibi 7 sektörde iş imkanı yaratılarak geçlerin kalifiye özelliği kazanması sağlanacak.

Haber Oku »

FED faiz kararını bugün açıklıyor

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan faiz kararı tüm dünya piyasalarının odak noktasında bulunuyor. Piyasaların yakından ilgilendiği kararın gün içinde saat 21:00 sularında açıklanması ve ertesi gün borsada ciddi bir etkide bulunması bekleniyor.

Haber Oku »

Büyük vergi indirimi geliyor

Son zamanlarda ekonomi politikalarının özel sektör işverenlerinin işini kolaylaştırmayı amaçladığı çıkarılan yasalar ve yönetmelik düzenlemeleri ile biliniyor. Son olarak kurumlar vergisinde ciddi bir indirime gidileceği haber geldi. İşverenleri sevindiren bu habere göre yüzde 20 seviyelerinde olan kurumlar vergisi yüzde 5 oranına düşecek.

Haber Oku »

Borsa yatırımcıları heyecanlı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katar ziyareti ve ekonomik ilişkilerde görünen parlak ufuk borsayı da etkiledi. Borsa İstanbul’da BİST 100 endeksi güne yükselişle başladı. Yatırımcıları heyecanlandıran yükselişin gün içinde de aynı çizgide devam etmesi bekleniyor. Yükseliş nedeniyle satışlar artarsa akşam saatlerinde kapanıştan önce bir düşüş gözlenebilir.

Haber Oku »

Ekonomi Haberleri

Sitemizde yer alan birçok haber başlıkları kendisine has haber kategorileri altında okur severlerin bilgisine sunuluyor. Bu haber kategorilerinden birisi de ekonomi haberleri olarak dikkat çekiyor. Ekonomi haberleri ile ülkemiz ve dünya genelindeki finansal hareketlilikleri sayfamıza haber başlığı altında toplayarak son dakika ekonomi haber konusunda okur severlere güncel haberleri sunuyoruz.

Ekonomi Haberleri Bizimle Takip Edilir

Finansal hareketlilik, dövizlerdeki olağan değişim haberi sitemizde anlık olarak yer alarak ekonomi haberlerini takip etmek isteyen okur severlere güncel haberlerin sunulması konusunda önemli bir hizmet sunuyoruz. Haber sitemiz içerisinde en dikkat çekici haberler başlığı ekonomi haberi olarak dikkat çekiyor. Okur severler güncel tüm haber kaynaklarına sitemiz üzerinden ulaşabiliyorlar.