Haber.Com / Gündem Haberleri

Gündem Haberleri

FETÖ’den Yargılanan Atalay Demirci Tahliye Edildi

Türkiye'de bir yarışma programı ile ünlenen komedyen Atalay Demirci 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından FETÖ bağlantısı olduğu gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Atalay Demirci, hakkında 10 yıla kadar hapis cezası isteniyordu. Demirci, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Haber Oku »

Kurban Bayramı’nda köprüler ve otoyollar ücretsiz

Ulaştırma Bakanı Arslan tarafından yapılan açıklamaya göre kurban bayramı boyunca yap işlet devret köprüleri haricinde bulunan köprü ve otoyollardan ücret alınmayacak. Buna göre Kurban Bayramı'nda yollara dökülen vatandaşlar 30 Ağustos ve 5 Eylül tarihleri arasında otoyolda köprü ücreti ödemeyecekler.

Haber Oku »

Türkiye, Almanya’ya Adil Öksüz ile ilgili nota verdi

Son zamanlarda özellikle Alman basınında çıkan iddialara göre Türkiye'de FETÖ terör örgütü üyesi olarak aranan Adil Öksüz'ün Almanya'da görüldüğü yönündeydi. Konuyla ilgili farklı kaynaklardan edinilen bazı bilgilere göre de Adil Öksüz, Almanya'dan oturma izni almayı başarmıştı. İddialar ile ilgili harekete geçen Türk makamları Alman yetkililerden konu hakkında bilgilendirme istediler.

Haber Oku »

Şırnak’ta çatışma çıktı bir asker şehit düştü

Şırnak'ta Sabah saatlerinde PKK'lı teröristler tarafından güvenlik güçlerine karşı yapılan saldırı sonucunda 1 asker şehit düştü. PKK'lı teröristlere karşı güvenlik güçlerinin anında karşılık vererek ateş açması sonucunda teröristler kaçarak bölgeden uzaklaştı. Kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için kaçış güzergahları tespit edilerek ateş altına alındı. Teröristleri etkisiz hale getirmek için başlatılan operasyona atak helikopterleri de destek veriyor.

Haber Oku »

Bebeği ile birlikte hapse atılan kadın serbest!

Batman’da Paralel Devlet Yapılanması FETÖ terör örgütü üyeliği iddiası ile tutuklanan ve bebeği ile birlikte cezaevine gönderilen kadın polis hakkında karar çıktı. Bylock kullandığı için tutuklanan kadın polis bebeğinin bakımı ve geleceği için adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Haber Oku »

Son Dakika Haberi: ‘Hero tişörtü’ Soruşturması Derinleşiyor

15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gerçekleştirilmeye çalışılan suikastın zanlılarından olan Gökhan Güçlü'nün giymiş olduğu 'hero' (kahraman) yazılı tişört ile ilgili soruşturma derinleştiriliyor. Soruşturma kapsamında cezaevi ikinci müdürü, üç infaz koruma memuru ve bir idari personel açığa alındı. Tişörtü Gökhan Güçlü'ye gönderen ve abla olarak bilinen Bahar Güçlü hakkında da örgüt propagandası yapmak suçundan dava başlatıldı.

Haber Oku »

Kokain Operasyonu: 122 Kilogram Kokain Ele Geçirildi

Mersin'de şüpheli görülen Liberya bayraklı bir gemide x-ray taraması yapıldı. Tarama sonucunda işaretlenen bölgeye dedektör köpeklerde tepki verince arama tarama işlemi yapıldı. Yapılan aramada 122 kilogram kokain ele geçirildi. Ele geçirilen kokainin piyasa değerinin 24 milyon 537 bin TL olduğu bildirildi.

Haber Oku »

Gündem Haberleri

Haber sitemiz yayın hayatına başladığı günden bu yana birçok haber başlıklarını güncel haberler ile sunarak okur severlerin son dakika haberlerine ulaşmasını sağlamış bir haber sitesidir. Bu haber kategorilerinden birisi olan gündem haberleri ile gündeme dair her şeyin takip edilmesi olanağını sunuyoruz.

Gündeme Dair Tüm Haberleri Takip Edebilirsiniz

Gündemi meşgul eden haberler ana sayfamız üzerinde anlık olarak paylaşılarak okur severlerin en son güncel haber kaynaklarına anında ulaşması sağlanıyor. Gündem haberi konusunda gündeme dair her şey ele alınarak haber başlığı ve kategorisi altında okuyucularımıza sunuluyor. Ekonomi, spor, magazin, sağlık, eğitim ve teknoloji konularında gündemi yakından takip ederek, anlık haber hizmeti sunarak okur severlerin gündemi yakından takip etmelerini sağlıyoruz.