17 Ağustos 2017 Perşembe
Haber.Com / Sağlık Haberleri

Sağlık Haberleri

Elma Sirkeli Ballı Kilo Verdiren Tarif

Fazla kilolar özelikle yaz aylarında vücudumuzu olumsuz şekilde etkileyerek sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Kilo verme ile ilgili birçok yöntem geliştirilmiş olsa da bunları uygulamak zaman ve azim ister. Bu zorlu süreçte kilo vermenizi kolaylaştıracak karışımı sizlere sunuyoruz.

Haber Oku »

Okaliptüs Yağının Faydaları

​​​​​​​Okaliptüs yağı birçok faydasının olması yanında en çok solunum yolu hastalıkları tedavisinde kullanılmaktadır. Özellikle öksürük, bronşit, nezle, soğuk algınlığı ve sinüzit tedavisinde kullanılır.

Haber Oku »

Avokado Yağı Faydaları

Bilindiği gibi avokado sağlığa yararlı tropikal meyvelerdendir. İçeriğindeki doymamış yağ asitleri, antioksidanlar, vitamin ve mineraller dolayısıyla son zamanlarda ülkemizde de tüketimi oldukça artış göstermektedir. Kan basıncını düzenler, yüksek oranda demir içerdiğinden dolayı kansızlığı önler.

Haber Oku »

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Eğer sigara kullanan, gün içersinde çay ve kahve tüketimi oldukça fazla olan bir bireyseniz hiç şüphesiz karşılaştığınız en büyük problemlerden birisi de diş sararmasıdır. Her ne kadar kaliteli diş macunları kullansanız da içerdiği kimyasallar ile dişlerinizde istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz ve bu noktada doğal diş beyazlatma teknikleri ile en güzel sonucu alabilirsiniz.

Haber Oku »

Düz Taban Nedir?

Düztaban toplumda çok sık görülen ve yaşam kalitesini düşüren ortopedik bir rahatsızlıktır. Ayak içi kavisin olmayışına ve ya yetersiz oluşuna düztaban denir. Birçok çeşidinin bulunduğu düztaban, kimi zaman fizyolojik gelişimin bir parçası olmasının yanında, kimi zaman da tedavi gerektirir.

Haber Oku »

Diş Etleriniz Kanıyorsa Geç Kalmayın

Diş eti kanaması birçok sebebe bağlı olarak gerçekleşebilir. Diş eti kanaması ciddiye alınması ve dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Kanamanın ilerlediği dönemde kişi diş kaybına uğrayabilir ve diğer sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabilir. Sağlıklı bir dişin sert fırça darbesiyle ya da sert bir yiyecekle kanaması pek olası bir durum değildir.

Haber Oku »

Guatr Nasıl Olur, Nasıl Geçer?

Guatr, vücutta tiroit hormonlarının yetersizliği veya tiroit bezinin bir tümörü sonucunca, tiroit bezinin büyümesi durumudur. Guatr, ülkemizde çok yaygın görülen bir endokrin bez hastalığıdır. Guatrın birçok nedeni vardır. Bu nedenler içinde iyot eksikliği, hipotalamustaki tümörler ve tiroit tümörleri sayılabilmektedir.

Haber Oku »

Ses Kısılması/Ses Kaybı

Ses kısıklığı,sesteki anormallikleri ifade eder. Ses kısılması olduğunda, grip olduğumuzdaki gibi ses fısıltılı, çatallı, zorlanmış olarak duyulabilir. Sesin şiddetinde ve tonunda değişiklikler olabilir. Genellikle ses telleriyle ilgili bozukluklara bağlıdır.

Haber Oku »

Siyatik Belirtileri ve Tedavisi

Siyatik; leğen kemiğinden başlayarak kalçaya, oradan da bacaklara, topuklara uzanan sinirlere verilen addır. Yarattığı ağrıya da siyatik ağrısı denir. Genelde omurganın dördüncü ve beşinci omurları arasından geçen sinirlerdir.

Haber Oku »

Arı Sokması

Arı sokması genellikle yaz aylarında başımıza gelir. Arı sokması bazen tehlikeli olabilir. Bu kişiden kişiye değişir. Arıların arka kısmında iğneleri olur, bazen bu iğne soktukları yerde kalır. 3 çeşit arı vardır. Bunlar; yaban arısı, eşek arısı ve bal arılarıdır. Yaban arıları bal arılarından daha tehlikelidir.

Haber Oku »

Su Çiçeği Hastalığı

Su çiçeği çocuklarda görülen bir hastalıktır. Bulaşıcıdır. Küçük su toplanması ile başlar. Su çiçeği çıkaran birinde halsizlik olur, ateş olur ve kırmızı renkte olur. Gittikçe çoğalır, sırtta, yüzde, karın bölgesinde kollarda kısacası her yerde çıkabilir. Kaşıntı yapar ve kaşımamak gerekir sonrasında izi kalır. Su çiçeğinin kendiliğinden geçmesi beklenir.

Haber Oku »

Kalp Yetmezliği

Kalp yetmezliği, kalbin işlevinin azalarak organ ve dokulara lazım olan, yeterli kanı yollayamaması sonucu süre gelen bir durumdur. Kalp yetmezliği nedenleri şu başlıklar altında incelenebilir;

Haber Oku »

Sinsi Hastalık KOAH

KOAH amfizem ve kronik bronşiti de kapsayan akciğerlere giren ve çıkan havayı büyük oranda kısıtlayan, ilerleyen ve tedavi edilmezse ölümle sonuçlanabilen bir akciğer hastalığıdır.

Haber Oku »

Ellerde Üşüme Neden Olur?

Kimileri soğuğa oldukça dayanıklı iken maalesef kimileri de bir o kadar dayanıksızdır. Üşümeye en çok kadınlarda rastlanmaktadır. Çünkü kadınların yapısı erkeklerinkine oranla daha çok yağa sahiptir. Yağ oranı üşümeye sebep olmaktadır.

Haber Oku »

Böbrek Taşı Düşürmede Doğal Tedavi

Birçok insanda şiddetli ağrıya neden olan böbrek taşları kişide ağrının yanı sıra şiddetli mide bulantısı ve dayanılmaz sancı çektirir. Doktorların müdahalesi ile tıbbi olarak bu böbrek taşları kırılmaktadır ve küçültülerek idrar yollarından atılması sağlanmaktadır. Sadece tıbbi müdahale ile değil böbrek taşlarının kırılmasında bitkisel çözümlere de başvurabilirsiniz.

Haber Oku »

Boyun Ağrıları Neden Olur? Nasıl Tedavi Edilir?

Boyun; insan başı ve omuzları arasında kalan vücudumuzun bir bölümüdür. İnsan başının dik durmasına ve görüş alanının ayarlanarak artmasına yaramaktadır. İnsan boynunda 7 omur bulunur ve bu omurlar sayesinde insan başını 180 derece sağa ve sola çevirmeyi sağlar. Bu omurlar birbirine kenetlenmiş kaslı yapılarla desteklenir ve omurlar, kas ve kıkırdak doku ile desteklenerek oldukça sağlam bir yapıya sahiptir.

Haber Oku »

Göğüs Ağrısı Neden Olur?

Göğüs ağrısı kalp rahatsızlıklarının en fazla ve en önemli belirtisi olup, muhakkak önemsenmesi gereken ciddi bir konudur. Yaşanan göğüs ağrısı kalp rahatsızlığıyla alakalıysa, muhakkak önemsenmeli ve gerekli kontroller yapılmalıdır.

Haber Oku »

Gut Hastalığı Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Gut; ayak başparmağını da kapsayan rengi kırmızı olan, oldukça hassas, sıcak eklem şişliğine verilen bir tür eklem iltihabıdır. Halk arasında zengin hastalığı veya kralların hastalığı ası ile de bilinen gut hastalığı romatizma hastalıklarının en şiddetlisi ve en önemlisidir.

Haber Oku »

Sağlık Haberleri

Haber.com sitesini ziyaret ederek son dakika tüm haberlere ulaşabilirsiniz. Gelişmelerden haberdar olmak için siteye üye olun ve aradığınız her habere ulaşın. Sağlık haberleri ile ilgili gelişmeleri izleyerek son zamanlarda sağlık alanında neler olup bitiyor öğrenebilirsiniz. Sağlık sektöründe yaşanan gelişmeler ve yenilikler sizler için bu sitede bir araya getirildi.

Haber Sitesini Takipte Kalın

En güncel haberleri bulabileceğiniz haber sitesinde gezinirken büyük bir heyecanla gelişmeleri takip edeceksiniz. Aradığınız her haberi anında bulabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Dünyadan ve ülke genelinden gelişmelerin yer aldığı en doğru ve güncel haberleri bulmak sizi mutlu edecektir. Haberler konusuna dair her şey burada, sağlık, siyaset, sanat, müzik, ekonomi haberleri için bizi takipte kalın.

Son Dakika Haberler

En son yaşanan son dakika haberleri sizlere sunuluyor. Sizleri gelişmelerden haberdar etmek için bütün haberler bir noktada buluşuyor.