Haber.com / Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

İphone 8’e dair önemli gelişme!

İphone 8’e dair önemli gelişme!

Apple’ın yeni amiral gemisi olması beklenen İphone 8 ile ilgili teknoloji dünyasında dolaşan söylentiler netlik kazanıyor. Köklü bir değişiklik bekleyen kullanıcılar için iphone tasarımcılarının ilk sürprizi parmak izi sensörünün konumu olabilir. Edinilen ilk bilgilere göre İphone 8’de parmak izi sensörü arka kısımda yer alacak.

Haber Oku »

Twitch İki Kademeli Güvenlik Nasıl Etkinleştirilir?

Twitch İki Kademeli Güvenlik Nasıl Etkinleştirilir?

Twitch, günümüzde profesyonel olarak oyun videolarının paylaşılıp yaygınlaştığı bir oyun stream ağına verilen isimdir. Twitch’e yeni bir özellik eklendi. Eklenen bu özellik ile beraber iki kademeli güvenlik söz konusu oldu. Bireylerin özellikle sosyal platformlarda güvenlik endişesinin artmasıyla beraber farklı güvenlik önlemleri alınmaya başlandı. Bunlardan biri de iki kademeli güvenlik.

Haber Oku »

DNS Ayarları nasıl değiştirilir?

DNS Ayarları nasıl değiştirilir?

Tam adı Domain Name Server olan DNS, internet adresleri için bir telefon rehberi gibi çalışır. Tarayıcınıza bir alan adı girdiğinizde, örneğin Google.com yazıp tıkladığınızda bilgisayarın bu alan adının nerede olduğunu bilmesi gerekir. Tüm bu bilgi de DNS adresi üzerinden alınır.

Haber Oku »

Essential Phone

Essential Phone

Bir süredir adını duyduğumuz Essential Phone, Android işletim sistemini ortaya atan isim Andy Rubin tarafından yaratıldı ve artık bütün özelliklerini de biliyoruz. Son derece ilgi çekici bir telefon olan Essential Phone, büyük marka ve modellere de rakip olacak gibi duruyor.

Haber Oku »

İki Teknoloji Devi Apple ve Samsung Anlaştı

İki Teknoloji Devi Apple ve Samsung Anlaştı

Apple ve Samsung yeni bir anlaşma ile tekrar buluştu. Cep telefonu pazarında neredeyse tekel olan iki dev isim bundan önce OLED paneller ile ilgili görüşmeler yapmıştı. Edinilen bilgilere göre Apple yeni çıkaracağı iPhone modellerinde OLED panell kullanımı ile ilgili rakibi ile el sıkışmıştı. Şimdi ise gündemde olan konu A12 yonga setleri.

Haber Oku »

IPS panel nedir?

IPS panel nedir?

Aslına bakarsanız, IPS panel teknolojisi ilk olarak 1996’da Hitachi tarafından icat edildi fakat Apple gibi büyük markaların kullanımıyla, son dönemlerde yayılmaya başladı. Yani aslında 16 yıllık bir teknoloji olan IPS, çok da yeni bir şey sayılmaz.

Haber Oku »

Teknoloji Haberleri

Dünya genelinde meydana gelen gelişmeleri internet sitesi üzerinden son dakika gelişmeleri olarak öğrenmek mümkündür. Gün içinde yaşanan olayları ve teknoloji hakkında en doğru gelişmeler teknoloji haberleri kategorisi sayesesinde öğrenilebilir. Teknoloji hakkında doğru ve kesin bilgiler içeren haber sitemizi anlık olarak takip ederek bilgi doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.

Haber Çeşitleri ve Gelişmeler

Her an gelişen hayat ile birlikte yeni ve teknolojik olaylar da meydana geliyor. Site üzerindeki haberler bölümünden her tarzda güncel bilgi elde edilebiliyor. Haberlerin çok çeşitli olarak sitede yer alması güncel haberi takip etmeyi kolaylaştırıyor.

​​​​​​​Güncel Haberler

Gün içinde yaşanan olağan hayattaki gelişmelerin saatlik veya günlük olarak aktarılmasıyla bilgi sağlanır. Haberin güncel, güvenilir ve çeşitli olması her an bilgi sahibi olmaya yarıyor.