17 Ağustos 2017 Perşembe
Haber.Com / Yerel Haberler

Yerel Haberler

Adana’da çıkan ezan kavgasında iki kişi yaralandı

Adana'da yaşanan olayda bir caminin müezzini izne ayrıldığında yerine geçen cemaatten birinin ezan okuması ortalığı karıştırdı. Ezanı okuyan kişinin kötü okuduğunu iddia eden yan binadaki baba ve oğul ezanı okuyan kişi ile tartışmaya başladı. Tartışma kısa süre sonra yerini kavgaya bırakınca taraflar birbirlerinden şikayetçi oldular. Ezanı okuyan kişi baba ve oğlunun ezan sesinden rahatsız olduğunu iddia etti.

Haber Oku »

Go-kart aracıyla kara yolunda hız testi yaptı

Muğla'da go-kart aracıyla karayoluna çıkan sürücü saatte 100 kilometre hız ile ilerlerken çevredekiler gözlerine İnanamadı. Muğla-Marmaris karayolu üzerinde giden go-kart aracının görüntüleri tatil için Muğla'ya giden bir vatandaş tarafından cep telefonu ile kaydedildi.

Haber Oku »

Sivas’ta katliam gibi trafik kazası

Sivas'ta meydana gelen trafik kazası sonucu her yer savaş alanına döndü 3 TIR, bir araba, bir minibüs ve bir kamyonetin karıştığı kazada iki kişi hayatını kaybederken 7 kişi de yaralandı. Kaza sonrası yaralılar hastaneye kaldırılırken TIR şoförü Jandarma tarafından gözaltına alındı.

Haber Oku »

Bodrum sokaklarında koruma ordusuyla gezdi kimse tanımadı

Suudi Arabistan'ın en zengin veliaht prensi olarak bilinen El Velid Bin Tallal Bin Abdülaziz El Suud Bodrum sokaklarında 40 kişilik koruma ekibi ile gezdi. Prense Başbakanlık danışmanı Taha Genç eşlik etti. Elindeki zaza tesbih ve beraberindeki koruma ordusu ile dikkatleri üzerine toplayan prens tatil için seçtiği Bodrum'a ilk geldiği günde bisikletle gezmişti.

Haber Oku »

İstanbul Gaziosmanpaşa’da silahlı çatışma

İstanbul Gaziosmanpaşa'da yaşanan olayda daha önceden kahve olarak kullanılan bir mekana kimliği belirsiz kişilerce ateş açıldı. Mekanı Kurşun yağmuruna tutan kişiler olaya müdahale etmek isteyen bir komiser yardımcısı ve bir sivil vatandaşı da yaralayarak olay yerinden uzaklaştı. Açılan ateş sonucu yaralanan sivil vatandaş ve komiser yardımcısının hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

Haber Oku »

Siyah akan dere olur mu? Sakarya’da var!

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde 10 yıl öncesine kadar ilçenin sembolü olan dere artık siyah akıyor. Yakınlarda bulunan bir gıda fabrikasının bıraktığı atıkları gerekçe gösteren ilçe sakinleri ise yavaş yavaş doğayı zehirleyen bu çevre kirliliğine karşı yetkilileri göreve davet etti.

Haber Oku »

Bursa’da FETÖ Operasyonu: 12 Gözaltı Var!

Bursa'da emniyet güçlerinin FETÖ/PDY terör örgüntüne karşı gerçekleştirmiş olduğu operasyonda 12 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ve 1 dolar ele geçirildi. Ayrıca bu kişilerin Bank Asya’yı kurtarmak için para yatırdıkları da tespit edildi.

Haber Oku »

Alkollü Sürücü, Trafik Polisini Ezdi

Adana'da, trafik kontrolü yapan polisler bir aracı durdurmak istedi. Ancak alkollü olduğu tespit edilen şahıs yapılan uyarıları dinlemeyerek polis memurlarından birine çarptı. Vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar oluşan polis memuru hastaneye kaldırılırken yakalan şoför gözaltına alındı.

Haber Oku »

Suruç’ta PKK’ya ait 40 kilo patlayıcı ele geçirildi

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde polis tarafından gerçekleştirilen operasyonda PKK terör örgütüne ait 40 kilo patlayıcı ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Ele geçirilen patlayıcı ve mühimmatların bölgeye kayyum ile atanan belediye başkanları ve devlet büyüklerine karşı kullanılacağı öğrenildi.

Haber Oku »

Türkiye’nin cenneti ‘Kaş’

Türkiye’nin turizmde tıkanan ve artık kalabalık bir hal alan Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi yerlerine alternatif olan Kaş ilçesi yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. Mavinin farklı tonlarını barındıran denizi ve doğal güzellikleri ile Kaş’a olan ilgi her geçen yıl artıyor.

Haber Oku »

Suriyeliler artık fındık işçiliği yapabilecekler

Ordu Altınordu Ziraat Odası Başkanı Selami Akarsu, bu sene Suriyeli oturma izni olan kişilerin fındık işçiliğinde çalışabileceğini, çıkan bu izinle birlikte rekabet ortamının yaratılacağını söyledi. Fındık işçiliğinde yevmiye fiyatlarının giderek artığına dikkat çeken Akarsu, bu izinle birlikte fiyatların dengeleneceğini düşündüğünü belirtti.

Haber Oku »

Antalya’da korkunç patlama!

Antalya’da Uğur Dalgıç isimli vatandaşın çalıştırdığı simitçi fırınında gaz sıkışması nedeniyle patlama meydana geldi. Korku dolu anlar yaşanmasına neden olan patlama sırasında turistler terör saldırısı zannederek işyerlerine sığınırken olayda can kaybı yaşanmadı.

Haber Oku »

Trafik Kazası: Bir aile kavşakta yok oldu!

Kastamonu’da meydana gelen kazada neredeyse bir aile yok oldu. Ortalığı kan gölüne çeviren kaza Kastamonu Devrekani kavşağında meydana geldi. Kamyonetle otomobilin çarpıştığı kaza görenlerin içini acıttı. Otomobili kullanan Mustafa Çömez’den geriye tatilde çekindiği son fotoğraflar kaldı.

Haber Oku »

Yerel Haberler

Güncel haberlerin takip edildiği, yerel kanallar ve yerel haber siteleri tarafından yayınlanan kesin bilgiler ve gelişmeler anlık olarak yayınlanıyor. Halka en doğru ve tarafsız şekilde yansıtılan yerel haberler bölgedeki gelişmeler hakkında bilgi verir.

​​​​​Haber Gelişmeleri

Halkın, gelişmelerden anında haberdar olabilmesi için son dakika haberleri kişilere aktarılır. Televizyonlarda veya internet siteleri üzerinden verilen haberler doğru ve nitelikli bilgilere sahiptir. Haberlerin yayınlanmasında tarafsız olması halk için avantaj niteliği taşır. Herkesin yoğun olarak takip ettiği ve her türlü haberi anında yansıtan iletişim araçlarıdır.

Haber Türleri

Farklı sitelerin veya televizyon kanallarının spor, hava, siyaset ve gündemi yansıtan anlık olayları aktarmasıyla farklı haber türleri ortaya çıkar. Anlık olarak da bilgi verilmesine yarar.