Haluk Levent’e mahkemeden beraat kararı geldi

Şarkıcı Haluk Levent, “yağma, “tehdit”, “çek-senet tahsilatı”olaylarına karıştığı iddiasıyla 16,5 seneye kadar hapis istemiyle yargılandığı mahkemede beraat etti.


Haluk Levent’e mahkemeden beraat kararı geldi

Şarkıcı Haluk Levent, “yağma, “tehdit”, “çek- senet tahsilatı”olaylarına karıştığı iddiasıyla 16,5 seneye kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Bakırköy 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya başka suçtan tutuklu sanıklar Ali Rıza Garan ve Recep Demir ile tutuksuz sanıklar Mehmet Selçuk Güleçlier, Hasan Hüseyin Tilki ve bazı tutuksuz sanıklar katıldı. Sanık avukatları da salonda hazır bulundu. Duruşmaya Haluk Levent katılmadı. Duruşmada söz alan sanık avukatları müvekkillerinin beraatini talep etti.

HALUK LEVENT’İN DE ARALARINDA BULUNDUĞU 19 SANIĞA ÇETE SUÇUNDAN BERAAT

8 senedir süren davayı karara bağlayan mahkeme, kanıt yetersizliğinden 19 sanığın çete suçundan beraatine hükmetti. Mahkeme heyeti, Haluk Levent ile ilgili “silahla haksız ekonomik çıkar temin etmek maksadıyla kurulmuş örgüte mensup olmak”, “bir kişiye yönelik yağmaya teşebbüs” suçundan kesin ve inandırıcı kanıt elde edilemediğinden beraatine karar verdi. 6 sanığın da bütün suçlardan beraatine hükmeden mahkeme, yalnızca çete suçundan beraat eden öbür 11 sanığı ise “iş yerinde yağma”, “kasten yaralama”, “tehdit”, “ruhsatsız silah bulundurmak” suçlarından çeşitli oranlarda hapis cezasına çarptırdı. Yargılama aşamasında ölen bir sanık ile ilgili ise davada düşme kararı verildi.

“ELLERİM KELEPÇELİ, 4 GÜN SORGU ODASINDA BEKLETİLDİM”

Hakkında verilen beraat kararına ilişkin gazetecilere açıklama yapan şarkıcı Haluk Levent, davanın ortalama 10 senedir sürdüğünü belirterek, “4 bin 300 küsür haber yapıldı. Ellerim kelepçeli bir biçimde 4 gün sorgu odasındaydım ve hiçbir şey bilmeden. Benim dönem en çok ağrıma giden, savcı beni dahi dinlemedi. Hukuk devleti dediğimiz yerde savcı ifademi dahi almadı. Direkt olarak mahkemeye çıkarıldım” şeklinde konuştu. Tutuksuz yargılandığını ile ilgili binlerce haber yapıldığını kaydeden Levent, “Binlerce algı, yitip giden birçok sponsorluklar, konserler cabası ve sonunda beraat. Seviniyorsunuz ama bir taraftan da üzülüyorsunuz. Bunu bu kadar uzatmak, bu kadar operasyonlar ismimizin kullanılması lüzumlu miydi? Bu sebeple bir yandan sevinçliyim, bir taraftan da buruk bir duygu var içimde. O dönemlerde 2 adet sponsorluk anlaşmam vardı. Biri tekstil şirketiyle, diğeri gençler için içecek şirketiyle. Onlar da iptal olmuştu. Bizi çeteci, mafyavari insanlarla göstermişlerdi. Beraat aldığım için çok mutluyum ama geçmişe baktığımda da neden diyordum. Çünkü özellikle o dönemdeki soruşturmanın savcısının beni görmek istemeyişi zaten kafadan kumpas gibi koyulmasının bir nevi ifadesi gibi geliyor bana” dedi.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameden, bir numaralı şüpheli Sami Aksel yer almıştı ve Aksel’in suç örgütü lideri Sedat Şahin’in çetesiyle yakın ilişki içinde olduğu söylenmişti.

İddianamede şüpheli Haluk Levent’in piyasaya, tefecilere ve değişik kişilere yüklü miktarda borçlarının bulunduğuna yer verilerek, Levent’in bu borçları ötelemek, daha az miktarda ödemek yahut ödememek maksadıyla Sami Aksel liderliğindeki suç örgütüyle ilişki içine girdiği anlatılmıştı.

Çetenin lideri olduğu öne sürülen şüpheli Sami Aksel’in “suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak”, “yağma”, “yağmaya teşebbüs”, “yaralama”, “tehdit”, “ruhsatsız silah taşımak” ve “tefecilik” suçlarından 61 seneden 104 seneye kadar hapisle cezalandırılması istenirken, şüpheli Haluk Levent’in ise “suç işlemek maksadıyla örgüte mensup olmak” ve “yağmaya teşebbüse azmettirmek” suçlarından 9 seneden 16,5 seneye kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

Ayrıca iddianamede, öbür 17 sanığın da 1,5 seneden 30 seneye kadar değişen senelerde hapisle cezalandırılması istenmişti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Cem Yılmaz’ı eleştirenlere Haluk Levent’ten cevap

Cem Yılmaz’ı eleştirenlere Haluk Levent’ten cevap

Komedyen Cem Yılmaz'ın son filmi Arif v 216 gösterime girer girmez tartışmaları da beraberinde getirmişti.

One comment
  1. MEHMET DOĞRU

    Haluk Levent gibi çok büyük bir dolandırıcı eğer beraat ediyorsa ,bu hukuk sistemine söyleyebileceğim hiçbir
    lafım yok.Bu Haluk 2006 da beni 6.500.000 TL sı dolandırdı.Bütün belgeleri bende mevcut.Benim gibi daha niceleri vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz