Hamile çocuk skandalını gün yüzüne çıkaran sosyal hizmet uzmanı sürüldü!

İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’ndeki “hamile çocuklar” olayının ortaya çıkmasına sebep olan sosyal hizmet uzmanı İclal Nergiz’in yeniden hastane binası içinde görevlendirilmesini içeren yazı, olayın gündeme gelmesinin ardından iptal edildi.


Hamile çocuk skandalını gün yüzüne çıkaran sosyal hizmet uzmanı sürüldü!

Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre, sosyal hizmet uzmanı Nergiz, geçen 2 Ekim’de hamile çocuklara ilişkin kayıtları hastane yönetimine bildirdikten sonra hastaneden “sürülerek” Sefaköy’de bulunan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde görevlendirilmişti.

Nergiz bu birimde çalıştığı süreçte hastane yönetimi 12 Ocak’ta yeni bir karar aldı. Bu kararla Nergiz, hastane binası içinde bulunan Çocuk Ergen Turkuaz Umutlar Merkezi’nde görevlendirildi. Olayın gündeme gelmesinden altı gün sonra hastane yönetimi yeni bir kararla Nergiz’in görevlendirme kararının iptal edildiğini söyledi.

Hastanenin başhekimi Doç. Dr. Kerem Erkalp görevlendirme yazısına ilişkin alınan iptal kararının kendi tasarrufları olduğuna söyleyerek, “Bunu sorgulamak basın mensubunun görevi değil” cevabı verdi.

Küçükçekmece ilçesindeki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 2017’de 5 aylık süreçte getirilen yaşı 18’in altında 115 çocuğun kayıtlara geçmediği ve polise suç ihbarında bulunulmadığını ortaya çıkmıştı. Bu çocuklardan 38’i 15 yaşından küçük.

Küçükçekmece savcılığı, konuyla alakalı iki hastane görevlisi ile ilgili “suçu bildirmemek” ve “çocuklara cinsel saldırı” suçları kapsamında iki ayrı soruşturma yürütüyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz