Haşim Kılıç oğlu için çıkan yakalama kararı hakkında konuştu!

Oğlu hakkında ByLock kullandığı iddiasıyla yakalama kararı verilen eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç açıklama yaptı.


Haşim Kılıç oğlu için çıkan yakalama kararı hakkında konuştu!

Eski Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Haşim Kılıç, oğlu Fatih Samed Kılıç ile ilgili, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) kriptolu haberleşme ağı ByLock programını kullandığı iddiasıyla yakalama kararı çıkartılmasıyla alakalı ilk defa konuştu. Hürriyet.com.tr’den Oya Armutçu’nun haberine göre, Kılıç, oğlunun 12 senedir yurtdışında çalıştığını ve FETÖ ile uzaktan yakından alakası olmadığını belirtti.

FETÖ’nün Balyoz, Ergenekon davalarında kurduğu kumpasları belirleyen AYM Başkanı olarak oğluna yapılan bu suçlamanın kendisini, ailesini derinden üzdüğünü söyleyen Kılıç, adının kirletilmesine kesinlikle izin vermeyeceğini belirtti. Kılıç, kendisinin de emekli bir yargı üyesi olduğunu ve soruşturmanın gizliliği sebebiyle herhangi bir bilgisi olmadığını ve olmasının da mümkün olmadığını vurguladı. Kılıç, “Bir defa daha söylüyorum benim oğlumun yaşamı boyunca FETÖ ile hiçbir alakası olmamıştır” şeklinde konuştu.

Kılıç’an açıklaması şu şekilde:

“Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ByLock kullanıcısı olduğu iddiasıyla oğlum Fatih Samet Kılıç ile ilgili soruşturma açılması ve bunun bazı basın yayın organlarında yer alması sebebiyle aşağıdaki açıklamanın yapılması lüzumlu görülmüştür.

Öncelikle şunu açıkça ve önemle belirtmeliyim ki oğlumun, FETÖ adlı terör örgütüyle hiçbir zaman uzaktan yakından bir alakası olmamıştır. Fatih Samet hakkındaki ByLock yahut herhangi bir biçimde bu terör örgütüyle irtibatlı olduğu iddialarını kabul etmemiz asla mümkün değildir. Kendisinin çevresi ve sosyal yaşamı beraber değerlendirildiğinde, isimi geçen örgütle ilişki kurulabilmesinin imkansızlığı da ortaya çıkacaktır.

Oğlum Fatih Samet Kılıç, zaten 12 senedir yurtdışında çalışmakta ve kendi kurduğu işleriyle ilgilenmekte olup, yurda aralıklarla gelip gitmektedir. Soruşturmanın gizliliği sebebiyle aileye verilmeyen bilginin basın organlarında detaylı şekilde yer alması oldukça düşündürücü ve üzücüdür.

42 senelik devlete hizmet yaşamının büyük bölümünü Anayasa Mahkemesi’nde geçirmiş, emekli bir yargı mensubuyum. Görev sürem içinde, FETÖ’nün Balyoz, Ergenekon ve buna benzer davalarla kurduğu kumpasları, bireysel müracaat kararlarıyla belirleyerek etkisiz hale getiren Anayasa Mahkemesi’nin başkanı olarak oğluma yapılan bu suçlama, beni ve ailemi derinden üzmüştür. Şerefimle devletime hizmet ederek koruduğum ismimi, hiç kimsenin kirletmesine kesinlikle izin vermeyeceğimi kamuoyuna önemle duyururum.”

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Liseye FETÖ baskını: Okul sahibi ve müdür gözaltında

Liseye FETÖ baskını: Okul sahibi ve müdür gözaltında

Bursa'da, FETÖ terör örgütüne karşı yapılan soruşturma dahilinde özel bir lisesinin sahibi ve ortağı olan eşi ile okul müdürü gözaltına alındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz