Hava Durumu: İstanbul’da akşam sağanak yağış bekleniyor!

Meteoroloji’den alınan son bilgilere göre yurdun büyük bir kısmı yağışların etkisi altına giriyor. Özelikle İstanbul’da akşam saatlerinden itibaren yağışların etkisini artırması bekleniyor.


Hava Durumu: İstanbul’da akşam sağanak yağış bekleniyor!

Marmara, Kuzey Ege kıyıları, Batı Karadeniz ile Antalya, Burdur, Samsun, Çankırı, Çorum, Amasya, Yozgat, Sivas ve Kayseri çevrelerinin yağmur ve sağanak yağmurlu tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra İstanbul ve Çanakkale çevrelerinde güçlü olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında mühim bir değişiklik olmayacak ve mevsim normallerinin üstünde seyredecek. Rüzgarın, Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, bazen orta güçte, Marmara ile Ege, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında güçlü ve kısa zamanlı fırtına biçiminde (40-80 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. Bazı illerde beklenen hava vaziyetiyle günün en yüksek sıcaklıkları ise şu şekilde:

Ankara: Parçalı bulutlu 12

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra güçlü olması bekleniyor. 16

İzmir: Çok bulutlu, sağanak yağmurlu 17

Adana: Parçalı ve çok bulutlu 17

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu öğle saatlerinden sonra sağanak yağmurlu 19

Samsun: Parçalı çok bulutlu, hafif yağmurlu 22

Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 20

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve puslu 2

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve puslu 14

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz