Hava Sıcaklıkları 20 Derece Birden Düştü, Kış kapıda

Geçtiğimiz günlerde düşüşe geçen hava sıcaklıkları yurt genelinde yerini yağmurlu havalara bıraktı. Birçok bölgede yağışlar görülürken sıcaklıkların düşmeye devam edeceği bildirildi.


Hava Sıcaklıkları 20 Derece Birden Düştü, Kış kapıda

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından dün yapılan sıcaklık uyarılarının etkisi bugün etkisini göstermeye başladı. Türkiye’de yurt genelinde sıcaklıkların düşecek olduğunu açıklayan ve vatandaşları uyaran MGM, İstanbullu vatandaşların yağış gelebilecek olduğu uyarısına karşı da dikkat etmesini istemişti. Bugün dün 40 dereceleri bulan sıcaklık İstanbul’da 20-21 derecelere kadar gerilerken, kış aylarının artık resmen geldiği vatandaşlar tarafından ifade edildi. İstanbullu vatandaşlar hava sıcaklıklarının ani yükseliş ve ani düşüşlerinden dolayı grip ve benzeri sağlık sorunlarını yaşadıklarını ifade ederken, birçok vatandaş ise yakıt konusunda ne yapacak olduğunu düşünmeye başladı.

SICAKLIKLAR DÜŞMEYE DEVAM EDECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarına göre yurt genelinde sıcaklıklar artık süreklilik arz edecek şekilde düşüş gösterecek. Ancak sıcaklıkların başta Doğu ve Marmara bölgesi ile İç Anadolu bölgelerinde daha fazla düşmesinin beklendiği, Akdeniz ve Ege bölgelerinde ise daha sıcak havaların bir süre devam edeceği belirtiliyor. Ancak bu sıcak havaların halk arasında pastırma sıcağı diye tabir edilen havalar olduğu hatırlatılarak vatandaşlar sağlık konusunda uyarılıyor.

TURİZM HALEN CANLILIĞINI KORUYOR

Sıcaklıkların yurt genelinde ortalama 24 ila 26 derece olduğu bilinirken, Antalya’da ise vatandaşların hala denizlere girdiği ve otel rezervasyonları yaptığı, Bodrum’da yavaş yavaş suların soğumaya başladığı biliniyor. Deniz sezonun son dönemlerinin tadını çıkartmak isteyen yerli ve yabancı turistler son bir defa daha tatil bölgelerindeki sahil kesimlerine akın etti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kara kış ABD’de 7 kişiyi dondurarak öldürdü

Kara kış ABD’de 7 kişiyi dondurarak öldürdü

ABD'de etkisini sürdüren dondurucu soğuklar 7 kişinin yaşamını yitirmesine neden oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz