HDP, Erdoğan’a yüklendi! Abdullah Öcalan için özgürlük istedi

Abdullah Öcalan lehinde sloganların atıldığı ve HDP tarafından desteklenen “Tecrite karşı özgürlük mitingi” adlı gösteri için HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, açıklama yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı suçladı.


HDP, Erdoğan’a yüklendi! Abdullah Öcalan için özgürlük istedi

Diyarbakır’da gerçekleştirilen miting sebebiyle birçok yerde meydanlar trafiğe kapatıldı. Yapılan gösteride HDP ve BDP bayrakları miting alanına alınmadı ancak gösteride Abdullah Öcalan için özgürlük sloganları atıldı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı miting meydanına binlerce kişi katıldı. Gösterinin ardından söz alan Serpil Kemalbay, Erdoğan tarafından yapılan açıklamaları eleştirerek sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı tarafından kullanıldığı söylenen “Türkiye’deki terör örgütü üyelerinin en az 15 çocukları var” sözüne değinen Kemalbay, Erdoğan bu sözleriyle tüm Kürt halkını terörist ilan etmiştir dedi.

ABDULLAH ÖCALAN BARIŞIN MİMARI DEDİ!

Gösterinin ardından söz alan Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca, 2013 başlatılan barış sürecinin mimarı olarak terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ı gösterdi. Sürecin bitmesiyle birlikte barış umutlarının da son bulduğunu dile getiren Uca, hükümete mesaj göndererek akıl almaz isteklerde bulundu. Sürekli olarak konuşması Abdullah Öcalan sloganları ile kesilen Uca, biz Öcalan için sadece tecrittin kaldırılmasını değil özgürlük istiyoruz dedi. Uca’nın konuşmasının ardından söz alan HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay’da aynı şeyleri tekrarlayarak Türkiye’de siyasi demokrasinin olmadığını ve barış için Abdullah Öcalan’ın özgür kalması gerektiğine yönelik açıklamalar yaptı.

İlginizi Çekebilir
Erdoğan’ı göremeyen 4 yaşındaki küçük kız gözyaşlarını tutamadı!

Erdoğan’ı göremeyen 4 yaşındaki küçük kız gözyaşlarını tutamadı!

Yozgat'ta önceki gün gerçekleştirilen AK Parti 6. Olağan İl Kongresi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmeyi başaramayan 4 yaşındaki Irmak Ayşe İstek, hüngür hüngür ağladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz